Post Reply 
 
Thread Rating:
Sztab działań przeciw ZRL
Ogar Offline
Zawsze Przeciw
*****

Ignacy Stokłosa
silna ręka [9]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 2,172
Post: #1
Sztab działań przeciw ZRL
Zgodnie z sugestią Wolanda pozwolę sobie wydzielić temat i od razu zadań pytanie:
1)czy nasze siły zbrojne są w stanie wyzyskać tereny zdobyte ostatnio przez Ententę i wykonać marsz który okrązy Niżny, a docelowo pomaszeruje do Chłynowa/Kazania? Zakładam, że na tym odcinku słiy komunistów są słabe z linie obrony niesitniejaće skoro ostatnia zorganizowana armia broni Niżnego.

2) Nasze Siły z Ukariny po krótkim urlopie zostaną podzielone: cześć utworzy Siły Orbony Wewnętrnzej, a reszta pomszaruje na front z ZRL. Zakładam, że w tam w walkach mogło brać udział z 15-20 dywizji jako, że ZRL też tam rzuciło z połowę swej armii z tego co kojarzę ostatnie eventy.
(This post was last modified: 07-13-2013 11:18 by Ogar.)
07-13-2013 11:17
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #2
RE: Sztab działań przeciw ZRL
1. można tamtędy dokonać uderzenia pomocniczego najwyżej 2-3 dywizjami, bo wszystkie (nieliczne) linie transportowe i w ogóle przestrzeń są zapchane ententą walczącą z UH.
07-13-2013 14:51
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Ogar Offline
Zawsze Przeciw
*****

Ignacy Stokłosa
silna ręka [9]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 2,172
Post: #3
RE: Sztab działań przeciw ZRL
A ile obecnie liczy ACz w tym rejonowie? 15, 20, czy 30 dywizji skupionych wokół Niznego?
(This post was last modified: 07-14-2013 09:12 by Ogar.)
07-14-2013 09:12
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #4
RE: Sztab działań przeciw ZRL
Na południe od Kazania jest ok. 17 dywizji.
07-14-2013 18:42
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Ogar Offline
Zawsze Przeciw
*****

Ignacy Stokłosa
silna ręka [9]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 2,172
Post: #5
RE: Sztab działań przeciw ZRL
A czy ja dobrze stawiam, że my mamy tak ze 30?
07-14-2013 21:22
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #6
RE: Sztab działań przeciw ZRL
Obowiązują te wyliczenia: http://gringo.home.pl/ante6/showthread.p...3#pid37843 - być może stan wzrósł do ok. 30 dywizji ogółem, ale nowi są poborowi. Plus w wojnie ponoszone są straty w ludziach.
07-15-2013 09:33
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Ogar Offline
Zawsze Przeciw
*****

Ignacy Stokłosa
silna ręka [9]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 2,172
Post: #7
RE: Sztab działań przeciw ZRL
1)Co tam z tym Niżnym i zgrupowaniem broniącym Kazania? :> Może jakieś małe przełamanie z użyciem moich zagubionych Brygad Kawalerii oraz lotnictwa/artylerii sprowadzonej z Doniecka? Bo listopad mija, a na froncie cisza Sad

2) Ew. może by coś Woland zrobił, skoro ostatnie zorganizowane siły bronią Kazania to oni powinni mieć miękkie podbrzusze- a chyba z PPP już przestali pić Wink
(This post was last modified: 07-18-2013 09:26 by Ogar.)
07-17-2013 20:49
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #8
RE: Sztab działań przeciw ZRL
1. Toczą się ciężkie walki, a nadchodzi grudzień. Trzeba by opracować plan dużej ofensywy, jeśli niedługo wszystko ma nie utknąć w śniegu.
07-18-2013 13:24
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Ogar Offline
Zawsze Przeciw
*****

Ignacy Stokłosa
silna ręka [9]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 2,172
Post: #9
RE: Sztab działań przeciw ZRL
Mam nadzieje, że wystraczy bo w pracy mam zajob Sad

I tak w sumie mi wyszło, że na koniec gry miałem prawie pół miliona wojska(przed zmianą strony) więc nawet zakładając spadek w trakcie działań wojennych, to pozwoliłem sobie dodać do planu z 5 DP. Jak nie zunasz tych 5 DP to osłab wojska wiążece obrońców Kazania.

Quote:Plan „Szubienica”
Przewidywane siły wroga ok. 17 dywizji + nieokreślona ilość milicji. Koncentracja regularnego wojska wokół łuku między Niżnym Nowogrodem a Kazaniem, tereny syberyjskie bronione przez milicję.
Siły Wielkich Księstw
Zgrupowanie „Północ” 30 DP, 4 BJ ciężka artyleria, lotnictwo.
Zgrupowanie „Południe” 5 BJ, 5 DP.

Mapa http://i42.tinypic.com/kbonrd.png
Cele operacji
Zadaniem Zgrupowania „Północ” jest wykorzystując sukcesy wojsk sprzymierzonych okrążyć częścią wojsk Niżny Nowogród, a następnie zamknąć miasto w kleszczach oraz rozpocząć szturm wraz z wsparciem artyleryjskim i lotniczym. Po zdobyciu miasta należy rozpocząć atak od północy na zgrupowanie broniące Kazania wraz z Zgrupowaniem „Południe” a następnie okrążenie zgrupowania broniącego Kazania w kotle. Tereny do zdobycia na mapie są zaznaczone na ciemno szary. Planowano kotły na fioletowo.
Zadaniem Zgrupowania „Południe” dowodzonego przez Eugena Maximilian Freiherr von Baerjesta zaatakować jest w okolicach południa tereny bronione przez milicję-tereny zaznaczone na czarno- a następnie rozpocząć marsz na Kazań i zaatakować obrońców na niebronionej flance wschodnie. Ew. zmusić obrońców by taką flankę stworzyli czym osłabią koncentrację sił na pozostałych odcinkach. W razie sukcesów operacji należy rozpocząć marsz na północ.

Taktyka
Zgrupowanie „Południe” powinno wykorzystać duża ilość kawalerii oraz przewidywany słaby opór do jak najszybszego marszu w kierunku Kazania celem wywarcia presji. Spodziewamy się, że wróg ma problemy z zaopatrzeniem, a milicja z dowodzeniem, wyszkoleniem itp.
Zgrupowanie „Północ” w części 15 DP i 4 BJ powinno skoncentrować się najpierw na zdobyciu Niżnego i wykorzystując lotnictwo do zwiadu kontrolować pole bitwy. Przyjazd artylerii weteranów spod Doniecka powinien dać przełamanie pod Niżnym, podczas gdy reszta wojska-15 DP powinna skoncentrować się na wiązaniu jak największy sił przeciwnika na południe od Kazania by nie mógł przyjść na odsiecz miastu.
(This post was last modified: 07-18-2013 20:18 by Ogar.)
07-18-2013 20:11
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #10
RE: Sztab działań przeciw ZRL
Poprawka. Przedostatni event z kat. wojna światowa już oddał wam Niżny. Event ma pierwszeństwo przed mapką pająka, w której trudno się nieraz zorientować Tongue
07-18-2013 20:33
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: