Post Reply 
 
Thread Rating:
Biuro pana Jaszyna
PakaPikiPoko Offline
Pół człowiek - pół mapa
*****


gieroj syberyjskiej ofensywy [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,143
Post: #1
Biuro pana Jaszyna
Podchwycilem ta twoja propozycje o utworzeniu jezyka noworuskiego. Przez oczywiste wzgledy nie moge teraz tego opisac ale chcialbym oprzec to na lacince (bialoruski w cywilizowanym alfabecie). Czy cos takiego by sie przyjelo?

Szewc zabija szewca.
07-11-2013 21:02
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #2
RE: Biuro pana Jaszyna
Chodzi ci o opisanie kodyfikacji z początku XIX wieku czy twór filologiczny Jaszyna?

Tak czy inaczej, łacinka może być punktem wyjścia, ale tam się trochę wzorowali na czeskim, a nie polskim, z tego co pamiętam Wink
07-11-2013 21:11
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
PakaPikiPoko Offline
Pół człowiek - pół mapa
*****


gieroj syberyjskiej ofensywy [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,143
Post: #3
RE: Biuro pana Jaszyna
Chodzi mi raczej o ustanowienie oficjalnego języka ruskiego i wprowadzenie do na salony polityczne no i ofc miałby być przystosowany do alfabetu łacińskiego. Zastanawiałem się nad tą łacinką białoruską, ale stwierdziłem, że najprostrzym zabiegiem zarówno dla mnie jak i dla ew. graczy, którzy by chcieli używać tego - będzie zastosowanie po prostu transkrypcji języka rosyjskiego. Wszystkie dane potrzebne do nowego zapisu są na stronie PWN, a można też użyć google translatora.

Dzięki temu zachowujemy małym nakładem pracy ładnie brzmiący rosyjski, który każdy umie przeczytać :3

Szewc zabija szewca.
07-16-2013 19:58
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #4
RE: Biuro pana Jaszyna
Za, tylko jak to zrealizujemy offgame?
07-16-2013 20:08
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
PakaPikiPoko Offline
Pół człowiek - pół mapa
*****


gieroj syberyjskiej ofensywy [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,143
Post: #5
RE: Biuro pana Jaszyna
Nie rozumiem. Jaka realizacja?

Szewc zabija szewca.
07-16-2013 20:09
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #6
RE: Biuro pana Jaszyna
Bo nie rozumiem, mamy to jakoś ogłosić w dziale "Świat gry" czy co? Smile
07-16-2013 20:16
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
PakaPikiPoko Offline
Pół człowiek - pół mapa
*****


gieroj syberyjskiej ofensywy [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,143
Post: #7
RE: Biuro pana Jaszyna
Ach, o to chodzi. Też się zastanawiałem. No ale right - tam to będzie najlepiej, a dodatkowo będzie można ewentualnie to przedyskutować. Ingame napiszę po prostu eventa o wydaniu podręcznika "Russkaja grammatika".

Szewc zabija szewca.
07-16-2013 20:18
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #8
RE: Biuro pana Jaszyna
Dobrze, czekam więc na ten event najpierw.
07-16-2013 20:39
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
PakaPikiPoko Offline
Pół człowiek - pół mapa
*****


gieroj syberyjskiej ofensywy [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,143
Post: #9
RE: Biuro pana Jaszyna
Quote:Prowadzone od jakiegoś czasu prace nad utworzeniem języka noworuskiego w końcu przyniosły zadowalający efekt. Grupa rosyjskojęzycznych pisarzy i poetów pod przewodnictwem Aleksandra Pantalejmonowicza Jaszyna oraz Michaiła Afanasjewicza Bułhakowa (do niedawna jeszcze "Michała") ogłosiła powstanie i wydanie nowego podręcznika do nauki języka wielkoruskiego (w kręgach kultularnych potocznie nazywany jaszynicą). "Russkaja grammatika" przystosowuje alfabet łaciński do tradycyjnej mowy. Autorzy ogłosili, że to kolejny krok do uświadomienia wielu ludziom ich narodowości. Zapowiadali, że będą wnioskować o wprowadzenie podręcznika do szkół oraz utworzenia odpowiednich kierunków na uniwersytetach, a w przyszłości ustanowienia tego języka jako oficjalnedo dla Wielkiego Księstwa Moskiewskiego. W samym podręczniku znajdują się treści promujące wielkorusizm i niezależność od innych narodów (oczywiście głównie od Polaków, ciemiężycieli i niszczycieli kultury rosyjskiej.

[Image: LHpXqge.png]
Okładka podręcznika

Szewc zabija szewca.
07-16-2013 21:14
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #10
RE: Biuro pana Jaszyna
Hm, tak sobie myślę, że za to powinna pójść czakra z TD za wydarzenie "inne". Może być korzystne, jak wam wygodnie, bo hetman jest proruski w zasadzie Tongue
07-16-2013 21:21
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: