Post Reply 
 
Thread Rating:
Dialog z GM [van der Linde]
Dalewin Offline
Anas platyrhynchos
*****

Igor Niszony
mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: Celebrystyczne
Przynależność:

Posts: 1,690
Post: #1
Brick Dialog z GM [van der Linde]
Tjord, wpisz proszę swój majątek oraz stany posiadania a'la oświadczenie majątkowe. Gospodarka Rolna, fabryki, manufaktury, udziały. Łącznie z tym który nabyłeś w czasie Ante VI.

[GG] 4704497
E-Mail: dalewinante@gmail.com

Zapraszam do kontaktu
(This post was last modified: 07-05-2013 18:54 by Tjord.)
07-04-2013 17:37
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Dalewin Offline
Anas platyrhynchos
*****

Igor Niszony
mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: Celebrystyczne
Przynależność:

Posts: 1,690
Post: #2
RE: Dialog z GM
Proszę również o wypełnienie testu:

Quote:1.Moi poddani powinni być opodatkowani:

a) Wysoko, bardzo ważny jest zysk dla mojego budżetu
b) Ich obciążenia podatkowe powinny być raczej średnie. Nie za dużo, i nie za mało.
c) Niskie podatki to jest to co napędzi gospodarkę!
d) Po co podatki? Poddani będą oddawać mi swoje pieniądze kupując między innymi wyroby które sami wyprodukowali.


2. Uważam, że zysk osiągany z przemysłu ciężkiego jest najważniejszy dla mojego budżetu. Stal i Węgiel są podstawą gospodarki.

a) Zgadzam się b) Nie jestem pewien co do odpowiedzi c) Nie zgadzam się



3. Dla poddanych ważniejsze jest to jak dużo Ja dostaję pieniędzy do mojego budżetu, niż to ile zostaje w ich kieszeni. W końcu wiedzą, że ja lepiej te pieniądze zainwestuje np. w ich zabezpieczenie socjalne i rozwój budownictwa mieszkaniowego dla nich.

a)Prawda b) Fałsz


4. Edukacja jest ważniejsza niż przekwalifikowanie pracownika. Długo zdobywana wiedza na temat zawodu, będzie bardziej korzystna z perspektywy czasu, niż pracownik który zdobywa podstawową wiedzę o zawodzie by zasilić np. brakujące kadry w funkcjonującej już fabryce.

a) Bardzo się zgadzam, b) Zgadzam się, c) Nie wiem, d)Nie zgadzam się e) Bardzo się z tym nie zgadzam


5. Infrastruktura kolejowa jest ważniejsza niż drogowa.
a) Prawda b) Fałsz

[GG] 4704497
E-Mail: dalewinante@gmail.com

Zapraszam do kontaktu
(This post was last modified: 07-04-2013 18:15 by Dalewin.)
07-04-2013 18:08
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Tjord Offline
The Litwin
*****

Ferdynand van der Linde
mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 737
Post: #3
RE: Dialog z GM
utajnij ;p

/人◕ ‿‿ ◕人\
(This post was last modified: 07-04-2013 18:56 by Tjord.)
07-04-2013 18:49
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Dalewin Offline
Anas platyrhynchos
*****

Igor Niszony
mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: Celebrystyczne
Przynależność:

Posts: 1,690
Post: #4
RE: Dialog z GM
Kwa. A teraz?

[GG] 4704497
E-Mail: dalewinante@gmail.com

Zapraszam do kontaktu
07-04-2013 19:09
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Tjord Offline
The Litwin
*****

Ferdynand van der Linde
mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 737
Post: #5
RE: Dialog z GM
Widzę ten temat nowych postach, nie ma działu majątki na stronie głównej a próba wejścia do niego bypassem kończy sie ostrżeżeniem o braku dostepu Tongue

W każdym razie copy-paste tego co było
Quote:MAJĄTEK (jeśli uważasz, że przegiąłem (w jedną lub druga stronę Tongue) to swobodnie poprzestawiaj co chcesz Tongue:

1. Ziemie nieopodal Kłajpedy
Ważniejsze ośrodki miejskie:
Kretynga (10.000)
27 mniejszych miasteczek i wsi (zagospodarowane ok. 8000 ha)
Ok. 38 tys. mieszkańców (poza Kretyngą)

Opis:
Ziemie o stosunkowo wysokiej kulturze rolnej. Gęsto zaludnione. Okolica słabo uprzemysłowiona, przeciętny poziom wykształcenia mieszkańców, rolnictwo stanowi ok. 60 % struktury produkcji. Duża liczba pomniejszych warsztatów i zakładów rzemieślniczych, relatywnie wysoka kultura rzemieślnicza na rynki zbytu - pobliskie miasta. Niewielki udział rybołóstwa i związanego z nim przemysłu przetwórczego. Znakomita infrastruktura kolejowa (dzięki bliskości portów morskich), gęsta sieć źle utrzymanych dróg.

2. Ziemie na Białorusi
Ważniejsze ośrodki miejskie:
Nowopołock (21.000)
46 mniejszych miasteczek i wsi (zagospodarowane ok. 17000 ha)
Ok. 50 tys. mieszkańców (poza miastami)

Opis:
Ziemie o przeciętnej (jak na RTN) kulturze rolnej. Średnio zaludnione. Okolica bardzo słabo uprzemysłowiona, bardzo niski poziom wykształcenia mieszkańców, rolnictwo stanowi ok. 85 % struktury produkcji. Niewielka liczba pomniejszych warsztatów i zakładów rzemieślniczych, niska wydajność produkcji. Bardzo słaba infrastruktura drogowa. Poza jedną nitką oraz stacją w Nowopołocku brak infrastruktury kolejowej.

3. Inne źródła dochodu

- Niewielkich rozmiarów stocznia w Połądze (100% własności głowy rodu)
- Piekarnie przemysłowe w Kłajpedzie i Połądze (60% własności głowy rodu)
- Towarzystwo Handlu z Dalekim Wschodem (10% udziałów głowy rodu, 70% udziałów dwóch synów zmarlego hetmana wielkiego)


4. Sonda

Quote:1.Moi poddani powinni być opodatkowani:

c) Niskie podatki to jest to co napędzi gospodarkę!


2. Uważam, że zysk osiągany z przemysłu ciężkiego jest najważniejszy dla mojego budżetu. Stal i Węgiel są podstawą gospodarki.

c) Nie zgadzam się


3. Dla poddanych ważniejsze jest to jak dużo Ja dostaję pieniędzy do mojego budżetu, niż to ile zostaje w ich kieszeni. W końcu wiedzą, że ja lepiej te pieniądze zainwestuje np. w ich zabezpieczenie socjalne i rozwój budownictwa mieszkaniowego dla nich.

a)Prawda


4. Edukacja jest ważniejsza niż przekwalifikowanie pracownika. Długo zdobywana wiedza na temat zawodu, będzie bardziej korzystna z perspektywy czasu, niż pracownik który zdobywa podstawową wiedzę o zawodzie by zasilić np. brakujące kadry w funkcjonującej już fabryce.

b) Zgadzam się,


5. Infrastruktura kolejowa jest ważniejsza niż drogowa.
a) Prawda

/人◕ ‿‿ ◕人\
(This post was last modified: 07-05-2013 11:50 by Tjord.)
07-05-2013 11:49
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Dalewin Offline
Anas platyrhynchos
*****

Igor Niszony
mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: Celebrystyczne
Przynależność:

Posts: 1,690
Post: #6
RE: Dialog z GM
Oto Twój kalkulator:
Wyliczenie-_Tjord.xlsx - 22 KB

Quote:DOCHODY
2 278 182,25

WYDATKI
1 651 890,00 zł

SUMA
626 292,25


Jako manufaktury oznaczyłem wszelkie będące w Twojej własności piekarnie i ew. mniejsze zakłady przetwórcze.

Modyfikatory które zastosowałem:
UJEMNE:
Głód, Duża odległość siedzib od zakładów pracy -> Łącznie -30%

Dodatnie:
Niskie podatki ->15%


Uwaga!
Przewidywana perspektywa spadku dochodów z podatków w następnym miesiącu, ze względu na pobór do wojska a także straty spowodowane głodem i brakami w zaopatrzeniu, a także brakiem dostępu do leków.





Jakie kroki w celu rozwinięcia majątku chcesz podjąć?

[GG] 4704497
E-Mail: dalewinante@gmail.com

Zapraszam do kontaktu
07-05-2013 12:38
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Tjord Offline
The Litwin
*****

Ferdynand van der Linde
mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 737
Post: #7
RE: Dialog z GM [van der Linde]
Quote:Jakie kroki w celu rozwinięcia majątku chcesz podjąć?

Na razie martwię się, że mi majątek litościwy hetman uwłaszczy Tongue

Dalewin, dalej nie widzę tego podforum, dostęp do tematu mam tylko via "nowe posty".

/人◕ ‿‿ ◕人\
07-05-2013 18:56
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Dalewin Offline
Anas platyrhynchos
*****

Igor Niszony
mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: Celebrystyczne
Przynależność:

Posts: 1,690
Post: #8
RE: Dialog z GM [van der Linde]
Kuźwa. Muszę zasięgnąć rady Szmera... na innych widać normalnie a mają te same uprawnienia.

[GG] 4704497
E-Mail: dalewinante@gmail.com

Zapraszam do kontaktu
07-05-2013 19:10
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: