Post Reply 
 
Thread Rating:
Sokrates Aleksiejewicz Kiersiłow
Jegomość Offline
Senior Member
****

Sokrates Kiersiłow
mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: patriotyczne
Przynależność: Hetmanat

Posts: 328
Post: #1
Sokrates Aleksiejewicz Kiersiłow
Quote:[Image: 4a01d2e3-15d2-4a6c-ab46-496e02d16c6c_260x]

Imię i nazwisko: Sokrates Aleksiejewicz Kiersiłow
Stopień wojskowy: pułkownik
Narodowość: Moskal
Data i miejsce urodzenia: 1874 r. w Snopku
Pochodzenie społeczne: mieszczańskie
Przynależność polityczna: Imperialiści

Inne fakty z życia: Urodzony w rodzinie osiadłej w Snopku nad m. Kaspijskim zubożałej szlachty moskiewskiej. Od 1888 r. w Korpusie Kadetów. Zdobył wykształcenie z zakresu budowy fortyfikacji w Akademii Szlacheckiego Korpusu Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej w Warszawie. W ramach wojsk inżynieryjnych odpowiadał m.in. za tworzenie infrastruktury cywilnej i wojskowej na dalekich rubieżach Rzeczypospolitej.

W niespokojnych latach od 1924 r. konsekwentnie wykazywał postawę bezwzględnej lojalności wobec państwa. W czasie wojny domowej dowodził garnizonem wojsk Rzeczypospolitej, broniących twierdzy w Nowym Piotrkowie* przeciw rebeliantom tatarskim. Ciężko ranny, wraz z niedobitkami załogi ewakuowany drogą morską do Hetmanatu, gdzie sprzyja stronnictwu imperialistycznemu.

Zalety: fachowiec, honorowy
Wady: choleryczno-flegmatyczne zaburzenia osobowości

*Nowopietrowsk w Kazakhstanie, inaczej Fort Szewczenko

Na razie jest tego mało, ale nie chcę się wdawać w szczegóły dopóki w świecie nie jestem do końca obyty.

Cześć wszystkim, mam nadzieję, że uda nam się ze Zgredziem i Arcym odtworzyć mocarstwowy status RTN. Big Grin
(This post was last modified: 07-04-2013 16:34 by Jegomość.)
07-04-2013 15:10
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #2
RE: Sokrates Aleksiejewicz Kiersiłow
Quote:Cześć wszystkim, mam nadzieję, że uda nam się ze Zgredziem i Arcym odtworzyć mocarstwowy status RTN.

Trudno odtwarzać coś, czego nigdy nie było Big Grin

EDIT: ale cześć Powsi, tak poza tem.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
(This post was last modified: 07-04-2013 15:22 by Czerwony.)
07-04-2013 15:16
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
poulenc Offline
Kryzys Wieków Średnich
*****


dobroczynna [5]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 3,288
Post: #3
RE: Sokrates Aleksiejewicz Kiersiłow
A poza tym co napisał czerwony to raczej "Imperium" w wydaniu Partii Gospodarczo-Imperialnej to Imperium Francuskie.

Po wybuchu powstania 17 czerwca, sekretarz Związku Pisarzy
kazał rozdać w Alei Stalina ulotki, w których można
było przeczytać, że naród stracił zaufanie rządu
i mógłby je odzyskać tylko przez zdwojoną pracę.
Czy niebyłoby wszak prościej,
gdyby rząd rozwiązał naród i
wybrał drugi?
07-04-2013 15:19
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Jegomość Offline
Senior Member
****

Sokrates Kiersiłow
mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: patriotyczne
Przynależność: Hetmanat

Posts: 328
Post: #4
RE: Sokrates Aleksiejewicz Kiersiłow
Quote:A poza tym co napisał czerwony to raczej "Imperium" w wydaniu Partii Gospodarczo-Imperialnej to Imperium Francuskie.
Wiesz, ja planując (choć nie realizując, bo w końcu nie miałem kiedy grać) swoją działalność na Ante VI uważałem Ententę za naturalnego sojusznika. Natomiast jej wjazd do Korony ostro komplikuje sprawę, bo teraz trzeba wyrżnąć: separatystów z NRP, tatarlandii i paru innych miejsc i jakoś to pogodzić z sojuszem z Ententą, dla którego alternatywy nie ma.
07-04-2013 15:26
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
poulenc Offline
Kryzys Wieków Średnich
*****


dobroczynna [5]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 3,288
Post: #5
RE: Sokrates Aleksiejewicz Kiersiłow
Ale NRP to przecież pieski Ątąt. A wy z resztą działacie w Hetmanacie.

Po wybuchu powstania 17 czerwca, sekretarz Związku Pisarzy
kazał rozdać w Alei Stalina ulotki, w których można
było przeczytać, że naród stracił zaufanie rządu
i mógłby je odzyskać tylko przez zdwojoną pracę.
Czy niebyłoby wszak prościej,
gdyby rząd rozwiązał naród i
wybrał drugi?
07-04-2013 15:31
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #6
RE: Sokrates Aleksiejewicz Kiersiłow
Bardziej ad rem:
Quote:W czasie wojny domowej dowodził garnizonem wojsk Rzeczypospolitej, broniących twierdzy w Nowym Piotrkowie* przeciwko wojskom "Państwa Tatarskiego". Ciężko ranny, wraz z niedobitkami załogi ewakuowany drogą morską do Hetmanatu, gdzie sprzyja stronnictwu imperialistycznemu.

Takiego państwa nie było, w Tatarstanie rywalizowały 4 stronnictwa, później podzielone na dwa sojusze, i wojska hetmańskie wspierały jeden z nich.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
07-04-2013 15:35
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Jegomość Offline
Senior Member
****

Sokrates Kiersiłow
mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: patriotyczne
Przynależność: Hetmanat

Posts: 328
Post: #7
RE: Sokrates Aleksiejewicz Kiersiłow
Quote:Ale NRP to przecież pieski Ątąt.
Przy tym zdrajcy i separatyści, więc nie wiem kiedy, nie wiem w jakich układach z Ententą, ale musi spotkać ich coś bardzo niemiłego.

Quote:A wy z resztą działacie w Hetmanacie.
Ja tam nie uznaję jakichś "państewek" - tzn. Stokłosa jest w porządku, natomiast państwem jest Rzeczpospolita Trojga Narodów, psiamać, niepodzielna.

Quote:Takiego państwa nie było, w Tatarstanie rywalizowały 4 stronnictwa, później podzielone na dwa sojusze, i wojska hetmańskie wspierały jeden z nich.
Zamieniłem na bliżej nie znanych z przynależności rebeliantów.
07-04-2013 16:36
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
poulenc Offline
Kryzys Wieków Średnich
*****


dobroczynna [5]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 3,288
Post: #8
RE: Sokrates Aleksiejewicz Kiersiłow
Czym innym jest to co uznaje twoja postać a tym co jest stanem faktycznym Tongue
Poza tym Ententa lubi bardziej ich niż was raczej. Oni rządzą całym krajem który bez zająknięcia jest gotowy wystawić sporo wojska a Hetmanat już raczej wobec Ententy nie jest tak przyjacielski.

Po wybuchu powstania 17 czerwca, sekretarz Związku Pisarzy
kazał rozdać w Alei Stalina ulotki, w których można
było przeczytać, że naród stracił zaufanie rządu
i mógłby je odzyskać tylko przez zdwojoną pracę.
Czy niebyłoby wszak prościej,
gdyby rząd rozwiązał naród i
wybrał drugi?
07-04-2013 16:42
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Jegomość Offline
Senior Member
****

Sokrates Kiersiłow
mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: patriotyczne
Przynależność: Hetmanat

Posts: 328
Post: #9
RE: Sokrates Aleksiejewicz Kiersiłow
Quote:Oni rządzą całym krajem
Pytanie czy w ich faszystowskim parchu naprawdę wszystko przebiega bezproblemowo, czy też jest tam fajnie dlatego, że stali się państwem niegrywalnym i nie wiadomo, co się tam dzieje.
07-04-2013 16:47
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
poulenc Offline
Kryzys Wieków Średnich
*****


dobroczynna [5]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 3,288
Post: #10
RE: Sokrates Aleksiejewicz Kiersiłow
Jak dla mnie to oni bardziej są NS a nie faszystami :I

Po wybuchu powstania 17 czerwca, sekretarz Związku Pisarzy
kazał rozdać w Alei Stalina ulotki, w których można
było przeczytać, że naród stracił zaufanie rządu
i mógłby je odzyskać tylko przez zdwojoną pracę.
Czy niebyłoby wszak prościej,
gdyby rząd rozwiązał naród i
wybrał drugi?
07-04-2013 16:55
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: