Post Reply 
 
Thread Rating:
Magdalena Sylwia Toporska
poulenc Offline
Kryzys Wieków Średnich
*****


dobroczynna [5]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 3,288
Post: #1
Heart Magdalena Sylwia Toporska
Quote:
[Image: sharon%2Btate%2B3%255B1%255D.jpg]
Imię i nazwisko: Magdalena Sylwia Toporska
Narodowość: Polka
Data i miejsce urodzenia: 13 Października 1900, Kraków
Pochodzenie społeczne: inteligenckie
Inne fakty z życia:
Urodzona w Krakowie, córka Michała Toporskiego, wykładowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego, oraz Sylwii Toporskiej z domu Kuźniar, nauczycielki w Gimnazjum Żeńskim św. Jadwigi w Krakowie. Magdalena miała zwykłe normalne dzieciństwo jak na dziewczynkę z dobrego domu przystało - lekcje gry na pianinie, wakacje na Huculszczyźnie albo Podhalu i bycie zmuszaną przez rodziców do witania się z nudnymi gośćmi którzy odwiedzali ich dom. W wieku 17 lat, dzięki kontaktom ojca na Wyspach Brytyjskich wyjechała studiować na University of London (LSE).

Została oddana pod opiekę starych znajomych ojca, z pochodzenia Polaków - Josepha i Marii Rosenberg. Pod koniec studiów poznała w jednej z londyńskich knajp czarnoskórego muzyka który zawrócił w głowie młodej, pochodzącej z kraju który uchodził za cywilizacyjnego pariasa. Potem nastąpił burzliwy romans przez który jakimś trafem postanowiła, że niedługo rzuci studia i zamieszkają razem. Opuściła bez zapowiedzi mieszkanie znajomych ojca i zamieszkała na poddaszu murowanej kamienicy niedaleko knajpy w której poznała swoją "miłość". W tamtych latach mieszane pary nie były częstym widokiem więc wybuchł skandal obyczajowy po tym jak publicznie pokazała się ze swoim kochankiem na ulicach Londynu. Wybranek jednak uciekł po kilku tygodniach a zrozpaczona dziewczyna została sama, bez studiów i szans na pomoc od rodziców którzy dowiedzieli się o całej sprawie. Po kilku miesiącach wróciła do kraju.

Nie wróciła do rodziców jednak niedługo po powrocie poznała Jana Michała Wieruszowskiego i może nieco w stanie rozpaczy, może nieco w ramach buntu wstąpiła do ONRu. Po kilku miesiącach w tej partii i nawet organizowaniu kampanii wyborczej w ONR wystąpiła z partii rozczarowana jej metodami działania i skrajnymi poglądami. Po odejściu z ONR wstąpiła do mniej radykalnego TRP które następnie zmieniło nazwę na Towarzystwo Demokratyczne. Obecnie nie wiadomo gdzie przebywa, początkowo głośna była plotka o jej śmierci i nawet pogrzebie w Moskwie, lecz rodzina je zdementowała.

Zalety: Urocza, kobieta w świecie samców
Wady: Nieco naiwna, zbyt ambitna, skryta
Partia: Towarzystwo Demokratyczne


1) Bodek mnie przekonał i pewnie już żałuje swojego lobbowania.
2) Obecnie nie wiadomo gdzie jest. Powiedziałeś, że żyje ale liczę na twoją inwencję twórczą i odnajdzie się gdzieś w jakiejś rezydencji magnackiej w lochach albo w chacie rodziny jakuckich pasterzy.
3) Zmieniłem trochę jej cechy ze względu na zajścia między końcem gry a ponownym jej uruchomieniem.
4) Jak gra mi się znudzi przejdę na pana Aleksandra.

Po wybuchu powstania 17 czerwca, sekretarz Związku Pisarzy
kazał rozdać w Alei Stalina ulotki, w których można
było przeczytać, że naród stracił zaufanie rządu
i mógłby je odzyskać tylko przez zdwojoną pracę.
Czy niebyłoby wszak prościej,
gdyby rząd rozwiązał naród i
wybrał drugi?
(This post was last modified: 06-30-2013 22:41 by poulenc.)
06-30-2013 21:39
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
PakaPikiPoko Offline
Pół człowiek - pół mapa
*****


gieroj syberyjskiej ofensywy [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,143
Post: #2
RE: Magdalena Sylwia Toporska
Spoko. Dzielni kozacy cie odbija a potem podziekujesz dowodcy.

Szewc zabija szewca.
06-30-2013 22:08
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #3
RE: Magdalena Sylwia Toporska
Zgodnie z tradycją Ante mogła sfingować własną śmierć.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
06-30-2013 22:28
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
poulenc Offline
Kryzys Wieków Średnich
*****


dobroczynna [5]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 3,288
Post: #4
RE: Magdalena Sylwia Toporska
Cóż, Toporska chyba nie podejmuje AŻ TAK bezsensownych decyzji.

Po wybuchu powstania 17 czerwca, sekretarz Związku Pisarzy
kazał rozdać w Alei Stalina ulotki, w których można
było przeczytać, że naród stracił zaufanie rządu
i mógłby je odzyskać tylko przez zdwojoną pracę.
Czy niebyłoby wszak prościej,
gdyby rząd rozwiązał naród i
wybrał drugi?
06-30-2013 22:34
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #5
RE: Magdalena Sylwia Toporska
Patrząc na los demokratów w ZRL, AŻ TAK bezsensowna to by nie była Tongue

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
06-30-2013 22:45
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
poulenc Offline
Kryzys Wieków Średnich
*****


dobroczynna [5]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 3,288
Post: #6
RE: Magdalena Sylwia Toporska
Szczerze mówiąc nadal nie wczułem się w timeline i nie pamiętam czy przejażdżka pociągiem była przed pogromem czy już po.



Edit: Szmerze, mam też do Ciebie kilka pytań odnośnie świata gry bo jest kilka rzeczy które nie mogą ułożyć mi się w główce.

1) Dlaczego TRP z której powstała TD(?) rozluźniła więzi z tą drugą? Jak wygląda ich podział ideowy, jakich działaczy NPC (niekonciecznie tych co ja nasprowadzałem) byś umieścił w gronie działaczy.
2) Czy akcje charytatywne miały miejsce? :3 Odsyłam na dawne tajne TD, obiecałeś :I
3) Skąd na Syberii wzięła się taka mocna reprezentacja TD i ile ma wspólnego z tym TD które działało jeszcze przed faktycznym rozpadem RTN.
4) Czy TD działa również w innych częściach dawnej RTN? W sumie powiązałbym to pytanie z pytaniem pierwszym.

Po wybuchu powstania 17 czerwca, sekretarz Związku Pisarzy
kazał rozdać w Alei Stalina ulotki, w których można
było przeczytać, że naród stracił zaufanie rządu
i mógłby je odzyskać tylko przez zdwojoną pracę.
Czy niebyłoby wszak prościej,
gdyby rząd rozwiązał naród i
wybrał drugi?
(This post was last modified: 06-30-2013 23:22 by poulenc.)
06-30-2013 23:01
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #7
RE: Magdalena Sylwia Toporska
Musiała być przed, w końcu podrywałeś tam Niezawina.

3) To moje dzieło i wynika z tego, że ordynacja jednomandatowa prowadzi do systemów dwu- lub dwuipółpartyjnych, a socjalistów nie było na Syberii wcale. Więc TD okazało się jedyną alternatywą dla obozu władzy.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
06-30-2013 23:32
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Usta słodsze od malin Offline
Member
***

Józef Kochanowski


Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: Status quo ante wulfum
Przynależność: RTN

Posts: 98
Post: #8
RE: Magdalena Sylwia Toporska
Nie chcę już sam grać. To chyba też będę musiał wymyślić nową postać, ale nie mam na nią pomysłu.
06-30-2013 23:32
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
poulenc Offline
Kryzys Wieków Średnich
*****


dobroczynna [5]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 3,288
Post: #9
RE: Magdalena Sylwia Toporska
Na razie w ankiecie jest 5:4 dla Toporskiej. Zobaczymy co powie Szmer, ale nie powinniśmy się oszukiwać, że na "sarmatach" byśmy coś ugrali :I

Po wybuchu powstania 17 czerwca, sekretarz Związku Pisarzy
kazał rozdać w Alei Stalina ulotki, w których można
było przeczytać, że naród stracił zaufanie rządu
i mógłby je odzyskać tylko przez zdwojoną pracę.
Czy niebyłoby wszak prościej,
gdyby rząd rozwiązał naród i
wybrał drugi?
06-30-2013 23:38
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Usta słodsze od malin Offline
Member
***

Józef Kochanowski


Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: Status quo ante wulfum
Przynależność: RTN

Posts: 98
Post: #10
RE: Magdalena Sylwia Toporska
Przecież nie oto chodzi. Postać Kochanowskiego mi się podobała. Chciałem wypełnić ją jakąś ładną hagiografią.
06-30-2013 23:41
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: