Post Reply 
 
Thread Rating:
Rozmowy bieżące
Ogar Offline
Zawsze Przeciw
*****

Ignacy Stokłosa
silna ręka [9]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 2,172
Post: #1
Rozmowy bieżące
Czyli witam wszystkich na pokładzie Smile
06-30-2013 20:58
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Tjord Offline
The Litwin
*****

Ferdynand van der Linde
mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 737
Post: #2
RE: Rozmowy bieżące
Ahoj panie kapitanie! (sądząc po aktywności Wolanda będziemy zapewne zazwyczaj tu we dwóch, czyli powrót starej wojskowej gwardii Smile )

/人◕ ‿‿ ◕人\
(This post was last modified: 06-30-2013 21:21 by Tjord.)
06-30-2013 21:21
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Woland Offline
Pułkownik dypl.
****

Eugen Maximilian von Baer
ułan żmudzki [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: NeoSarmackie
Przynależność: Hetmanat

Posts: 302
Post: #3
RE: Rozmowy bieżące
Oj tam, oj tam, ostatnie obowiązki na wydziale muszę odpękać po prostu. Potem będzie w normie.

płk dypl. Eugen Maximilian Freiherr von Baer - dowódca 15 Pułku Ułanów Żmudzkich

W nas husarii płynie krew rycerska
W stal hartowany honor nasz
Nam praojców dana cześć żołnierska
My narodu przednia straż
07-01-2013 08:58
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Ogar Offline
Zawsze Przeciw
*****

Ignacy Stokłosa
silna ręka [9]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 2,172
Post: #4
RE: Rozmowy bieżące
Ok, to tymczasem bym prosił o wypowiedzi jak widzimy kilka spraw

1) Zjednoczenie z Syberią
2) Uwłaszczenie
3) Utsrój i nasz stosunek do rad Ludowych.
07-01-2013 15:27
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Tjord Offline
The Litwin
*****

Ferdynand van der Linde
mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 737
Post: #5
RE: Rozmowy bieżące
Quote:1) Zjednoczenie z Syberią

Bylby AmaD nie został nowym krolem albo czymś równoważnym Tongue

Quote:2) Uwłaszczenie

Jako magnat jestem przeciw i pewnie WKS miałby wąty ;]

Quote:nasz stosunek do rad Ludowych.

Zabić i zjeść Tongue

/人◕ ‿‿ ◕人\
07-01-2013 15:49
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Ogar Offline
Zawsze Przeciw
*****

Ignacy Stokłosa
silna ręka [9]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 2,172
Post: #6
RE: Rozmowy bieżące
1) To wspaniale, ale mi raczej chodziło, czy macie pomysł na to zjednoczenia. Ja bym najchętniej wcielił Syberię do Moskwy, ale coś czuję, że to nie przejdzie i jakaś odrębność regionalna trzeba będzie zachowac.

2) Tjord ale ja już przeprowadziłem uwłaszczenie ok 30% ziemi(królewszczyzny) plus Hetman zaczął spekulować ziemią, bo korzystajać z ogólnego zamieszenia i niepewności na froncie z ZRL kupować od magnatów za grosze by potem ją uwłaszczyć. Póki sytuacja niepewna planuje kontynuować spekulację Wink

3) Mi chodziło o to Rady Ludowe które zgodziły/chcą z nami współpracować.
07-01-2013 16:44
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Woland Offline
Pułkownik dypl.
****

Eugen Maximilian von Baer
ułan żmudzki [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: NeoSarmackie
Przynależność: Hetmanat

Posts: 302
Post: #7
RE: Rozmowy bieżące
1) Na podobnych zasadach jak Litwa i Moskwa w dawnej RTN. Wątpię, żeby zgodzili się na inkorporację, chociaż to byłoby z naszego punktu widzenia najbardziej pożądane.

2) Jako konserwatysta i sarmata (nie wspominając o własnym majątku) jestem przeciwny.

3) Z wrogiem można negocjować, ale i tak należy go przy sprzyjającej okazji profilaktycznie zlikwidować.

płk dypl. Eugen Maximilian Freiherr von Baer - dowódca 15 Pułku Ułanów Żmudzkich

W nas husarii płynie krew rycerska
W stal hartowany honor nasz
Nam praojców dana cześć żołnierska
My narodu przednia straż
(This post was last modified: 07-01-2013 20:21 by Woland.)
07-01-2013 19:40
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Ogar Offline
Zawsze Przeciw
*****

Ignacy Stokłosa
silna ręka [9]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 2,172
Post: #8
RE: Rozmowy bieżące
2) To słucham innych propozycji rozwiązania problemu własnosci ziemskiej i to musi być sposób sprawny. Przypomne, że mamy rewolte za pasem które jeszcze dycha i nie chce powtórki.

3)Czyli co, rozwiązujemy Rady po uspokojeniu się sytuacji i organizujemy wybory samorządowe?

EDIT: Ktoś chce być ministrem Sprawiedliwości?
(This post was last modified: 07-02-2013 18:35 by Ogar.)
07-02-2013 18:17
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Woland Offline
Pułkownik dypl.
****

Eugen Maximilian von Baer
ułan żmudzki [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: NeoSarmackie
Przynależność: Hetmanat

Posts: 302
Post: #9
RE: Rozmowy bieżące
2) Ograniczone uwłaszczenie za wykupem. Na wzór uwłaszczenia w Prusach (edykt regulacyjny 1811). Chłop chcący się uwłaszczyć musi mieć sprzężaj i określony ustawowo inwentarz żywy. Dodatkowo gospodarstwo nie może ulec podziałowi w przeciągu następnych 80 lat (proponuję na zasadzie primogenitury, najstarszy syn bierze wszystko). Chłop za ziemię płaci albo gotówką, albo oddając określony procent ziemi. Da to nam dość zdrową strukturę z dużą grupą gospodarstw średnich i dużych, czyli przydatnych ekonomicznie.

3) Sic

Ja nie chcę.

płk dypl. Eugen Maximilian Freiherr von Baer - dowódca 15 Pułku Ułanów Żmudzkich

W nas husarii płynie krew rycerska
W stal hartowany honor nasz
Nam praojców dana cześć żołnierska
My narodu przednia straż
07-04-2013 09:53
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Ogar Offline
Zawsze Przeciw
*****

Ignacy Stokłosa
silna ręka [9]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 2,172
Post: #10
RE: Rozmowy bieżące
2) Czyli w tym wariancie jest przymus kontraktowania po stronie dużych posidaczy ziemskich?
07-04-2013 16:35
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: