Post Reply 
 
Thread Rating:
Nowe Ante - konieczność czy mokre sny weteranów
poulenc Offline
Kryzys Wieków Średnich
*****


dobroczynna [5]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 3,288
Post: #1
Bug Nowe Ante - konieczność czy mokre sny weteranów
Powrót starego forum Ante ożywiło szereg wspomnień związanych z tą grą Blush Nawet nie wiem jak długo nie ma na scenie żadnego pbfa około politycznego(ale wysokiej jakości, nie jakiś wirtualnysejm.pl czy coś w tym stylu) a od ostatniego Antemurale minął rok chyba. Prędzej czy później ten temat by się pojawił bo jest jakaś aktywizacja na fanpage'u czy w shoucie i pewnie ktoś już o reaktywacji pomyślał(a nie było tam Islandii?). Najlepiej zrobimy jeśli jeszcze raz, po pewnym okresie przedyskutujemy przyszłość gier pbf i samego Ante.


Wstępnie rzucam pomysł ponownego rozegrania jakiejś edycji (coś oldfagowego vide od I-V, IV albo 0) od nowa.

Po wybuchu powstania 17 czerwca, sekretarz Związku Pisarzy
kazał rozdać w Alei Stalina ulotki, w których można
było przeczytać, że naród stracił zaufanie rządu
i mógłby je odzyskać tylko przez zdwojoną pracę.
Czy niebyłoby wszak prościej,
gdyby rząd rozwiązał naród i
wybrał drugi?
(This post was last modified: 06-12-2013 17:41 by poulenc.)
06-11-2013 23:52
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Zgredźmin Offline
Posting Freak
*****

Mikołaj Czapski
powoli zapominany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,801
Post: #2
RE: Nowe Ante - konieczność czy mokre sny weteranów
Powrót do Zawisia :3 albo do Ante 0

gen. Mikołaj Czapski - Partia Gospodarczo-Imperialna
"I staję do walki, tak jak poprzednio, z głównym złem państwa: panowaniem rozwydrzonych partyj i stronnictw nad Polską, zapominaniem o imponderabiliach, a pamiętaniem tylko o groszu i korzyści." - Józef Piłsudski

gg: 5055882
06-12-2013 00:38
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
poulenc Offline
Kryzys Wieków Średnich
*****


dobroczynna [5]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 3,288
Post: #3
RE: Nowe Ante - konieczność czy mokre sny weteranów
Quote:płk. Artur Czarnota - Prezydent Rzeczypospolitej Chełmskiej

Wszystko przemawia za Ante 0!

Po wybuchu powstania 17 czerwca, sekretarz Związku Pisarzy
kazał rozdać w Alei Stalina ulotki, w których można
było przeczytać, że naród stracił zaufanie rządu
i mógłby je odzyskać tylko przez zdwojoną pracę.
Czy niebyłoby wszak prościej,
gdyby rząd rozwiązał naród i
wybrał drugi?
06-12-2013 00:42
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
PakaPikiPoko Offline
Pół człowiek - pół mapa
*****


gieroj syberyjskiej ofensywy [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,143
Post: #4
RE: Nowe Ante - konieczność czy mokre sny weteranów
Ja toże ostatnio szukałem jakiegoś PBFa i z sentymentu wlazłem na rozwalone forum ante. Następnego dnia Szmer je naprawił :3 i poprzeglądałem sobie głównie Ante Zero i VI. Chętnie bym z wami kolejny raz pograł.

Szewc zabija szewca.
06-12-2013 12:01
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
poulenc Offline
Kryzys Wieków Średnich
*****


dobroczynna [5]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 3,288
Post: #5
RE: Nowe Ante - konieczność czy mokre sny weteranów
Są tylko dwa zasadnicze problemy:

-muszą być chętni
-musimy zdecydować w którą edycję chcemy grać i zmodyfikować ją tak by gra była świeża (żeby nie znudziła nam się po tygodniu, bo przecież to już było)

Po wybuchu powstania 17 czerwca, sekretarz Związku Pisarzy
kazał rozdać w Alei Stalina ulotki, w których można
było przeczytać, że naród stracił zaufanie rządu
i mógłby je odzyskać tylko przez zdwojoną pracę.
Czy niebyłoby wszak prościej,
gdyby rząd rozwiązał naród i
wybrał drugi?
06-12-2013 12:30
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #6
RE: Nowe Ante - konieczność czy mokre sny weteranów
PPP: często wracałem do for 6 i 7 edycji Smile

Czy Szmer tu jest? Tzn. wiem że wypowiadał się w szałcie, ale czy jest w sposób istotny statystycznie Tongue

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
06-12-2013 13:14
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #7
RE: Nowe Ante - konieczność czy mokre sny weteranów
Szmer jest. I coś czuje, że wplącze się w jakieś nowe Ante, choć właściwie powinien poświęcić te wakacje na coś innego Tongue

Mnie obecnie najbardziej podnieca Ante VI, natomiast nie bardzo rozumiem zachwyty wokół Zero. Może dlatego, że jego GM-owanie było dla mnie stosunkowo najgorszą mordęgą - może z kolei wydaje mi się tak dlatego, że było ostatnie, bo taka szóstka też nieźle dawała popalić Big Grin Pomysł z restartem zamiast nowego scenariusza i mi przyszedł do głowy. Tylko podobno kiedyś to się nie sprawdzało na innych gierkach. "Kiedyś", tzn. widzę jak przez mgłę wypowiedzi z 2008 roku.

Myślę, że w przypadku jakiejś nowej gry, zwłaszcza jeśli sam miałbym się w swej głupocie zaangażować na prowadzącego, konieczne będzie wprowadzenie sztywnej mechaniki punktów wpływu. To znaczy: 1. nie ma akcji bez punktów wpływu, które otrzymuje się regularnie, 2. te akcje są podawane GM-owi do wiadomości w odpowiednim temacie, 3. obowiązki GM-a to właściwie odpowiadanie w tym temacie (+na pytania doprecyzowujące jakieś aspekty świata) i eventowanie.

Można by wykorzystać pewne koncepcje mechaniczne, które powstały na potrzeby Gry Sił, czyli Goering-Ante. Nie pamiętam, na ile wiadomości o tym projekcie wyciekły do opinii publicznej :] A patrząc szerzej, można by zrobić tak, żeby eventy graczy były nieodróżnialne od eventów GM-ów. Każdy mógłby je wrzucać, tylko istniałaby moderacja administracji. Ta koncepcja powraca z mojej strony od pierwszej edycji: mniej roboty dla mnie, więcej niepewności dla was. Nawet wyobrażam sobie, jak by to można rozwiązać technicznie.

A teraz idę się uczyć Tongue
(This post was last modified: 06-12-2013 13:56 by Szmer.)
06-12-2013 13:55
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
PakaPikiPoko Offline
Pół człowiek - pół mapa
*****


gieroj syberyjskiej ofensywy [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,143
Post: #8
RE: Nowe Ante - konieczność czy mokre sny weteranów
Czerwony: Da, do szóstki też zaglądałem.

Szewc zabija szewca.
06-12-2013 14:01
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
poulenc Offline
Kryzys Wieków Średnich
*****


dobroczynna [5]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 3,288
Post: #9
RE: Nowe Ante - konieczność czy mokre sny weteranów
Ante 0 na prawdę było dość fajne, największym problemem było to, że w zasadzie to była Dynia w skali mikro i trzeba było zajmować się gospodarką. Można by ten scenariusz dostosować do gry bardziej nastawionej na anteiczność. Ew. spróbować jeszcze raz VI ale wtedy to była jakaś nawałnica graczy i tego raczej się nie powtórzy. A i Szmer, co do twoich obowiązków to może po prostu będziesz jako gracz a ktoś inny będzie prowadził z twoim namaszczeniem.

Po wybuchu powstania 17 czerwca, sekretarz Związku Pisarzy
kazał rozdać w Alei Stalina ulotki, w których można
było przeczytać, że naród stracił zaufanie rządu
i mógłby je odzyskać tylko przez zdwojoną pracę.
Czy niebyłoby wszak prościej,
gdyby rząd rozwiązał naród i
wybrał drugi?
06-12-2013 14:06
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #10
RE: Nowe Ante - konieczność czy mokre sny weteranów
Zerówkę oddam bez oporów, do fabuły szóstki mam większy sentyment.
06-12-2013 14:07
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)