Post Reply 
 
Thread Rating:
Tajne posunięcia
witek Offline
Junior Member
**


brutalny [4]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 45
Post: #1
Tajne posunięcia
Chciałbym zorganizować wiec w stolicy, a dotyczyłby on zwiększonego wysiłku polski na rzecz pozyskiwania kolonii. Coś na wzór Ligi Kolonialnej z lat 30 tych.
Co za hasła by wykrzykiwali:
*Podstawa imperium Rzplitej sa kolonie!
*bezrobotnych na Madagaskar!
*Koloni!
do tego akcja plakatowa podkreślająca "wspaniałość" życia na Madagaskarze, a szczególnie w dobrach Bosha.
[Image: plakatox.png]
[Image: plakat2h.png]Tongue



No i z tym związane ulotki, ogólnie ma z nich wynikac, że Polacy, czy ogólnie biali mają misję cywilizacyjną
"Dźwigają białych ludzi brzemię
Wyślij swych synów daleko
Niech podbite plemiona
otaczają troskliwą opieką"

***
"Moje miesięczne wakacje w Makaronowie były czystą przyjemnością – każda godzina jak ze złota. Zaczęło się w upale i niewygodzie, koleją i drogami. Skończyło się w chłodzie wieczora z rozpalonym paleniskiem w sypialni, a następnego ranka – a pozostało ich jeszcze trzydzieści! – wczesną filiżanką herbaty, towarzystwem Matki, która ją przyniosła, i wspólnymi długimi spacerami. Był również wolny czas spędzany na zabawach, jakie tylko przyszły mi do głowy, a ta zwykle była pełna pomysłów" [ze wspomnień wczasowicza]

***
(This post was last modified: 07-20-2011 11:40 by witek.)
07-20-2011 11:39
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #2
RE: Tajne posunięcia
Hm, mógłbyś napisać evencika do jakiejś prasy krajowej na temat tego wiecu, to bym wkleił Wink
07-20-2011 11:59
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
witek Offline
Junior Member
**


brutalny [4]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 45
Post: #3
RE: Tajne posunięcia
Kolejny wiec w stolicy! ale tym razem nie jest on związany z monarchistami, czy socjalistami. Oto bowiem na sztandarach widniały zupełnie inne hasła niż dotychczas. W pierwszym szeregu podążali młodzi ludzie niosąc transparent z hasłem " Siła Polski leży w koloniach", na innych znów można było przeczytać " Bezrobotni na Madagaskar". Tłum gęstniał z minuty na minute, a pośród gapiów rozbiegły się dzieciaki, którym obiecano że za każde sto rozdanych ulotek otrzymają 3 złote!. Było ich kilka wersji. Na jednej przechodzień mógł wyczytać jak to łatwo można się wzbogacić na Madagaskarze, że praca w koloni to niejako misja białego człowieka.
"Dźwigają białych ludzi brzemię
Wyślij swych synów daleko
Niech podbite plemiona
otaczają troskliwą opieką"

Inne znów zachęcały do niemalże rajskiego żywota na wyspie:
"Moje miesięczne wakacje w kolonii były czystą przyjemnością – każda godzina jak ze złota. Zaczęło się w upale i niewygodzie, koleją i drogami. Skończyło się w chłodzie wieczora z rozpalonym paleniskiem w sypialni, a następnego ranka – a pozostało ich jeszcze trzydzieści! – wczesną filiżanką herbaty, towarzystwem Matki, która ją przyniosła, i wspólnymi długimi spacerami. Był również wolny czas spędzany na zabawach, jakie tylko przyszły mi do głowy, a ta zwykle była pełna pomysłów" [ze wspomnień wczasowicza]
Kilka prominentnych postaci dało przemówienie z którego dało się wnioskować, iż celem manifestacji jest pokazanie królowi i politykom, jak ważne dla polskiej gospodarki sa jej kolonie, podniesienia rozwoju i jak najszerszego spopularyzowania wiedzy w zakresie spraw morskich, rzecznych i kolonialnych, czynnego współdziałania w tworzeniu i rozbudowie wszelkich urządzeń koniecznych do rozwoju polskiej żeglugi morskiej i śródlądowej, a więc floty wojennej, marynarki handlowej, portów, regulacji rzek i śródlądowych dróg wodnych oraz handlu morskiego, rybołówstwa i przemysłu z żeglugą związanego.
Nawoływano również do wysłania sił wojskowych na Madagaskar, gdzie ostatnio głośno jest o akcjach murzynów, czy wspierających ich Anglików


og: hmm? i jak chcesz to te plakaty też wykorzystaj, lub zdjęcie http://i1021.photobucket.com/albums/af33...ejiK-3.jpg
(This post was last modified: 07-20-2011 13:46 by witek.)
07-20-2011 13:44
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #4
RE: Tajne posunięcia
Póki co zwabiło to do dóbr Boscha 2000 osób, możesz uwzględnić w tym dochodzie kwartalnym Smile
07-20-2011 13:52
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
witek Offline
Junior Member
**


brutalny [4]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 45
Post: #5
RE: Tajne posunięcia
Posłano do NPM z zapytaniem ,czy chcieliby przełożyć walkę zbrojna na walkę polityczną?. Bosh gotów jest wystąpić jako ich pomocnik w Warszawie na forum publicznym. Tak jako i koloniści, tak i tubylcy mają ten sam problem-nie posiadają reprezentacji w Sejmie
07-20-2011 14:06
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #6
RE: Tajne posunięcia
MPN stawia warunki:
1. zniesienie haraczy od plemion dla magnatów
2. zniesienie niewolnictwa w koloniach
07-20-2011 14:43
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
witek Offline
Junior Member
**


brutalny [4]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 45
Post: #7
RE: Tajne posunięcia
1.Moge jedynie zgodzić się o obniżkę
2.Otrzymali by niewielkie działki, ale nadal słuzyli by na moich włosciach
07-23-2011 18:00
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #8
RE: Tajne posunięcia
W takim razie nie chcą współpracy.
07-23-2011 18:20
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
witek Offline
Junior Member
**


brutalny [4]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 45
Post: #9
RE: Tajne posunięcia
Czy jest chocby i cień szansy na rozmowy. Bosh gotów jest je ustalić z kierownictwem NPM, zaprasza do siebie w tajemnicy
07-23-2011 18:23
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #10
RE: Tajne posunięcia
Malgasze mogą pracować na plantacjach, ale jako wolni ludzie i za chociaż 2 złp. dziennie. I jeszcze żeby nikt nie naruszał terytoriów plemion.
(This post was last modified: 07-23-2011 18:31 by Szmer.)
07-23-2011 18:31
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: