Post Reply 
 
Thread Rating:
Polska 1960 - Finansowanie partii i graczy
Zgredźmin Offline
Posting Freak
*****

Mikołaj Czapski
powoli zapominany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,801
Post: #1
Polska 1960 - Finansowanie partii i graczy
Partie

Poparcie - Procent poparcia jaki dana partia ma w społeczeństwie (liczy się ostatni sondaż przed początkiem nowego miesiąca)
Aktywność - subiektywna ocena GMa w skali od 1-10
Liczba działaczy - określa liczbę osób które są członkami partii (od 1000 do 128 000) [tyle działaczy mają nasze partie irl które coś znaczą]
Zamożność działaczy 0,2 - 1 - zróżnicowanie bogactwa działaczy którzy sypią składki dla partii


POPx AKT x LD x ZD = ilość kasy dla partii co miesiąc [np. 5*5*6400*0,2=320000]

Dodatkowo partie mogą zyskać kasę z pisania eventów dla GMa i takich tam pierdół

Gracze

Prywatne pieniądze gracz może uzyskać z kilku źródeł

-prowadzenia gazety (która w końcu może będzie generować jakieś zyski jeśli stanie się poczytna)
-piastując urząd państwowy (GM określa dietę albo gracze mocą ustawy)
-lewych interesów
-działalności gospodarczej (ocena GMa w wysokości tego przypływu gotówki)
-loterie czyli pisanie GMowi eventów i takich tam

gen. Mikołaj Czapski - Partia Gospodarczo-Imperialna
"I staję do walki, tak jak poprzednio, z głównym złem państwa: panowaniem rozwydrzonych partyj i stronnictw nad Polską, zapominaniem o imponderabiliach, a pamiętaniem tylko o groszu i korzyści." - Józef Piłsudski

gg: 5055882
07-10-2012 20:40
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
PakaPikiPoko Offline
Pół człowiek - pół mapa
*****


gieroj syberyjskiej ofensywy [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,143
Post: #2
RE: Polska 1960 - Finansowanie partii i graczy
Boże nie. Tylko nie matematyka. I jak mi braknie 1 złotówki na zrobienie czegoś to mi zbombisz pomysł?

Szewc zabija szewca.
07-10-2012 20:45
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Zgredźmin Offline
Posting Freak
*****

Mikołaj Czapski
powoli zapominany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,801
Post: #3
RE: Polska 1960 - Finansowanie partii i graczy
Tak Tongue Zastanawiam się jeszcze czy robić sztywny cennik czy pójść w stronę tego że gracze robią kosztorysy i ja ew. je zmieniam lub przyklepuję.

gen. Mikołaj Czapski - Partia Gospodarczo-Imperialna
"I staję do walki, tak jak poprzednio, z głównym złem państwa: panowaniem rozwydrzonych partyj i stronnictw nad Polską, zapominaniem o imponderabiliach, a pamiętaniem tylko o groszu i korzyści." - Józef Piłsudski

gg: 5055882
07-10-2012 20:47
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #4
RE: Polska 1960 - Finansowanie partii i graczy
Hm, a że tak zapytam - jakieś pomysły nt. budżetu państwa?

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
07-10-2012 22:27
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #5
RE: Polska 1960 - Finansowanie partii i graczy
Budżet państwa to niestety jedna z rzeczy, której nigdy nie dało się egzekwować. A nawet jak się udało, to nie miał realnego wpływu na rozgrywkę.

Najlepsze, że zawsze gracze uważają, że sobie poradzą bez deficytu (tak, WTF). Najsilniejsze jest to przekonanie, kiedy kraj leży w ruinie po jakiejś wojnie światowej albo czymś podobnym Tongue
(This post was last modified: 07-11-2012 13:20 by Szmer.)
07-11-2012 13:19
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Wisznu Offline
Pierwsza Dama
*****

szpilki
mało znana [2]

Protegowany: kozaczek
Protegowany (2): baletka
Poglądy: estetyczne
Przynależność: WOMAN

Posts: 858
Post: #6
RE: Polska 1960 - Finansowanie partii i graczy
Bo powinni drukować i nie bać się inflacji, zamiast wpadać w pętlę zadłużeń.
07-11-2012 13:21
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #7
RE: Polska 1960 - Finansowanie partii i graczy
No, ale wiesz, inflacja to coś, czego większość graczy chce uniknąć za "jeszcze-bardziej-wszelką" cenę, zgodnie z zasadami monetaryzmu z Internetu Big Grin
07-11-2012 13:24
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
AmaD Offline
Wielki Książę Syberii
*****

Jan I
nie panuje nad sytuacją [6]

Protegowany: K. Lipski (MS WKS)
Protegowany (2): F. Lisowski (MSS WKS)
Poglądy: ancien régime
Przynależność: WKS

Posts: 3,629
Post: #8
RE: Polska 1960 - Finansowanie partii i graczy
Jestem humanistą, nie potrafię mnożyć. Może by w ogóle zrezygnować z typowych budżetów? Za każdym razem po prostu GM by decydował czy partię stać na daną inicjatywę czy nie.
07-16-2012 09:47
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Tvar Offline
Capo di Tutti Capi
*****

F.B.A. Pilawa
pociąga za sznurki [6]

Protegowany: Adrian Warszawski
Protegowany (2): Brunon Pilawa
Poglądy: Wolnomyśliciel
Przynależność: Nowe Polesie

Posts: 1,143
Post: #9
RE: Polska 1960 - Finansowanie partii i graczy
Sam jesteś monetarystą z internetu wrr...
Coś pomóc? ;]
07-16-2012 17:29
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #10
RE: Polska 1960 - Finansowanie partii i graczy
Może później Zgredźmin zleci ci robienie statystyk z tymi wszystkimi centylami (pamiętam z Ante V) Big Grin
07-16-2012 18:07
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: