Post Reply 
 
Thread Rating:
Le Szmer
poulenc Offline
Kryzys Wieków Średnich
*****


dobroczynna [5]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 3,288
Post: #1
Le Szmer
Rozmowy ze Szmerem.
Pytania:
Stan wojsk, liczebność, morale, problemy etc.
Co z Ukraińcami, stanowią problem? Mam zamiar przeprowadzić akcje rekrutacyjną do AWsch RP i zbijać profity na strachu przed postacią Larry'ego etc.
Jakie mam wsparcie od innych członków ZP?

Po wybuchu powstania 17 czerwca, sekretarz Związku Pisarzy
kazał rozdać w Alei Stalina ulotki, w których można
było przeczytać, że naród stracił zaufanie rządu
i mógłby je odzyskać tylko przez zdwojoną pracę.
Czy niebyłoby wszak prościej,
gdyby rząd rozwiązał naród i
wybrał drugi?
06-18-2012 22:01
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #2
RE: Le Szmer
W krótkich słowach: nie jest fajnie. Tak jak pisałem o tym w eventach. Sporo pracy cię czeka.

1. obecnie to batalion zmotoryzowany, dwie kompanie żandarmerii i 1200 luźniejszej hołoty na granicach (nazywa się to Obrona Terytorialna Tongue ). Razem mniej niż 2000 ludzi.

Morale ogólnie kiepskie, ze względu na brak sukcesów i ogólny burdel. Zwłaszcza "wojska pograniczne" są niezdyscyplinowane i trzęsą gaciami przed inwazją Ordynariatu, który niby nie powinien napaść armii RP, ale kto go tam wie. Ostatnio dzięki państwotwórczym wysiłkom władz jest lekka poprawa, ale nadal jest b. dużo do zrobienia. Dobra wiadomość jest taka, że w magazynach leży jeszcze trochę broni.

2. na ukraińskim pograniczu to właściwie oni rządzą. Łączka próbuje organizować jakieś zbrojne ekspedycje przeciwko partyzantom, ze zmiennym szczęściem. W Ustrzykach jest bezpiecznie, ale na południe i wschód strach się zapuszczać.

3. właściwie żadne, Ordynariat to najchętniej by się was pozbył Tongue W Sanoku siedzą jego oddziały i garnizon niby-ZP, ale utrzymywany przez Żytniaka. Przejrzyj eventy.
(This post was last modified: 06-18-2012 22:48 by Szmer.)
06-18-2012 22:47
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
poulenc Offline
Kryzys Wieków Średnich
*****


dobroczynna [5]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 3,288
Post: #3
RE: Le Szmer
To ja chciałbym się dogadać jakoś z Ordynariatem. Będę prowadził propagandę, ale na początek chce wcielić Obronę Terytorialną do normalnych Sił Zbrojnych, tak by wszystko podlegało mi. Dozbroić, powołać dodatkowych żołdaków(tak by nie wywołać jakichś prostestów ludności) i paru awansować na kadrę oficerską.
Zależało by mi też chociaż na gwarancji od władz ZP, najlepiej Wolanda, że nadejdzie pomoc etc. oraz żeby spróbowali wymusić na Ordynariacie jakiś pant o nienaruszalności granic bądź chociaż o uznaniu Armii Wschód.

Po wybuchu powstania 17 czerwca, sekretarz Związku Pisarzy
kazał rozdać w Alei Stalina ulotki, w których można
było przeczytać, że naród stracił zaufanie rządu
i mógłby je odzyskać tylko przez zdwojoną pracę.
Czy niebyłoby wszak prościej,
gdyby rząd rozwiązał naród i
wybrał drugi?
06-18-2012 22:56
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #4
RE: Le Szmer
No to napisz event/decyzję/co tam.

Co do Ordynariatu, to on was teoretycznie uznaje (rozejm pilski). Z uznaniem granic jest taka sprawa, że przecież teoretycznie AWsch nie jest żadnym państwem ani członkiem ZP/RP, tylko oddziałem zbrojnym podległym Mickiewiczowi. Ordynariat zresztą traktuje was jako państwo lub niepaństwo zależnie od tego, jak mu aktualnie wygodnie.
06-19-2012 09:49
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
poulenc Offline
Kryzys Wieków Średnich
*****


dobroczynna [5]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 3,288
Post: #5
RE: Le Szmer
Nie chciałby ktoś z Królestwa Śląskiego wstąpić do Armii Wschód? To chyba lepsze niż siedzieć i dawać się dymać Niemcom?
Albo od Żubra/Małopolski/Zamościa/Ordynariatu?

Po wybuchu powstania 17 czerwca, sekretarz Związku Pisarzy
kazał rozdać w Alei Stalina ulotki, w których można
było przeczytać, że naród stracił zaufanie rządu
i mógłby je odzyskać tylko przez zdwojoną pracę.
Czy niebyłoby wszak prościej,
gdyby rząd rozwiązał naród i
wybrał drugi?
(This post was last modified: 06-20-2012 18:34 by poulenc.)
06-20-2012 13:22
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #6
RE: Le Szmer
Możesz próbować akcji propagandowej na rzecz zaciągu, chociaż radziłbym się wszędzie dogadywać z władzami. Śląsk jest daleko i trzeba by to jakoś zorganizować odpowiednio Tongue
06-20-2012 18:58
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
poulenc Offline
Kryzys Wieków Średnich
*****


dobroczynna [5]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 3,288
Post: #7
RE: Le Szmer
I jak z morale/organizacją? Co wypadało by zrobić?

Po wybuchu powstania 17 czerwca, sekretarz Związku Pisarzy
kazał rozdać w Alei Stalina ulotki, w których można
było przeczytać, że naród stracił zaufanie rządu
i mógłby je odzyskać tylko przez zdwojoną pracę.
Czy niebyłoby wszak prościej,
gdyby rząd rozwiązał naród i
wybrał drugi?
06-24-2012 19:23
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #8
RE: Le Szmer
Szału nie ma. Wojsko, chociaż przemianowane i potraktowane odezwą, nadal nie walczy, tylko siedzi w lasach na granicy. Jak zorganizujesz i przeprowadzisz akcję przeciwko Ukraińcom, może się coś poprawi.
06-25-2012 10:20
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
poulenc Offline
Kryzys Wieków Średnich
*****


dobroczynna [5]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 3,288
Post: #9
RE: Le Szmer
Dobra, to niech 3 pułki(1,2,3) ruszą w stronę obozowiska Ukraińców(tego z mapy). Zabezpieczyć granicę na razie i dowiedzieć się ilu ich jest.

Po wybuchu powstania 17 czerwca, sekretarz Związku Pisarzy
kazał rozdać w Alei Stalina ulotki, w których można
było przeczytać, że naród stracił zaufanie rządu
i mógłby je odzyskać tylko przez zdwojoną pracę.
Czy niebyłoby wszak prościej,
gdyby rząd rozwiązał naród i
wybrał drugi?
06-25-2012 18:40
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)