Post Reply 
 
Thread Rating:
Warunki pogodowe
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #1
Warunki pogodowe
Myślę, że się przydadzą takie wiadomości :]
04-25-2012 10:40
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #2
RE: Warunki pogodowe
Quote:Pod koniec lutego utrzymuje się ciężka, zimowa pogoda. Temperatura waha się od -15 (w zimniejszych regionach nawet pod -20) do -10. Pada śnieg i tworzą się wielkie zaspy, utrudniające komunikację.

Ludność zmaga się z mrozami; wszędzie są problemy z ogrzewaniem, bezdomni zamarzają. Z tego powodu miesięczna śmiertelność wyniesie więcej o 1,5 punkta procentowego. Tę wartość można trochę zmniejszyć dzięki odpowiednim działaniom.
(This post was last modified: 04-26-2012 10:02 by Szmer.)
04-26-2012 10:01
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #3
RE: Warunki pogodowe
Quote:Początek marca nie oznacza wielkiego ocieplenia. Co prawda mrozy nieco zelżały i przeciętna temperatura wynosi od -10 do -5 stopni, miejscami ocierając się o zero. Ale chociaż śnieg przestał padać, nadal pogoda jest typowo zimowa i wszędzie leży biała pokrywa. Poruszanie się po kraju jest jednak znacznie łatwiejsze.
(This post was last modified: 04-28-2012 15:14 by Szmer.)
04-28-2012 15:13
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #4
RE: Warunki pogodowe
Quote:W połowie marca oscyluje wokół zera. Śnieg robi się rzadki, rozciapany, zdradliwy. W okolicach dwudziestego rośliny wypuszczają pąki. Potem znienacka przychodzi kilka dni mrozów.
(This post was last modified: 05-02-2012 11:34 by Szmer.)
05-02-2012 11:32
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #5
RE: Warunki pogodowe
Quote:Początek kwietnia oznacza roztopy. Drogi miękną, wojska idą powoli i grzęzną w błotach. Tu i ówdzie powodzie. Jednocześnie odracza się roślinność i rozpoczynają zasiewy.
05-05-2012 18:16
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: