Thread Rating:
Sprawy gospodarcze
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #1
Sprawy gospodarcze
1. W sprawach gospodarki za chwilę przejdę się po tajnych i podam wam stany waszych magazynów. Nie bójcie się pytać o szczegóły mechaniki, jak coś. Z tym, że dobrze byłoby to robić jawnie, np. w tym temacie.
2. Ponieważ luty potrwa tylko dwa dni (końcówka), informuję, że należy za niego w sobotę wypłacić racje żywności jak za osiem dni ingame.
3. Na razie zasiewów nie ma (zboże ozime raczej zdechło przy takiej pogodzie Tongue ), więc liczbę rolników na razie określcie na oko albo wrzućcie ich do pozostałych. W marcu będzie się myśleć nad kwietniowymi zasiewami.
(This post was last modified: 04-24-2012 11:23 by Szmer.)
04-24-2012 11:23
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #2
RE: Sprawy gospodarcze
Kolejna sprawa: doszliśmy do wniosku, że ludność "pozostała" uwzględnia osoby w wieku produkcyjnym, tzn. kobiety też, ale bez starców i dziecków. Trochę to za mocno na waszą korzyść (bo każdy, kto je, może pracować, nawet jeśli przy garach), ale niech tam. We wszystkich grach tak jest, a babranie się w strukturze demograficznej chyba nie ma sensu.
04-25-2012 21:56
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #3
RE: Sprawy gospodarcze
Na prośbę PPP: myślę, że jednostka sprzętu to mniej więcej 2-5 kg jakichś niezbyt szałowych artykułów.

Przy okazji, żeby wam ułatwić handel, orientacyjne ceny rynkowe. Cena tony żywności waha się od 35 do 50 jedn. sprzętu zależnie od regionu. Sto litrów paliwa chodzi po 30-40 jedn. sprzętu. To na luty 1963 - jak śnieg stopnieje, cena spadnie, by potem znowu rosnąć aż do zbiorów.
04-26-2012 18:47
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #4
RE: Sprawy gospodarcze
Dobra, póki co wprowadzam marzec.
Przemnóżcie swój stan początkowy magazynów żywnościowych przez 30. Mój błąd przy szacowaniu Tongue Meldować o innych problemach.
04-28-2012 14:50
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
D.H. Offline
Member
***

Dominik Hermański
mało znany [2]

Protegowany: Katarzyna Kos
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: OP

Posts: 177
Post: #5
RE: Sprawy gospodarcze
Jezeli moje ludziki zjedza w ciagu roku np 50 000 x 25kg x 360 = 900 mln kg żarcia to znaczy ze zeby ich wyzywic muszę wziąsc pod zasiewy 9 mln hektarów ?(bo wychodzi sredno 1000kg z hektara )
czyli zeby wyzywic 50 tys ludzi musi na nich pracowac 4,5 mln ludzi ?
04-28-2012 15:47
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
poulenc Offline
Kryzys Wieków Średnich
*****


dobroczynna [5]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 3,288
Post: #6
RE: Sprawy gospodarcze
Dokładnie tak.

Po wybuchu powstania 17 czerwca, sekretarz Związku Pisarzy
kazał rozdać w Alei Stalina ulotki, w których można
było przeczytać, że naród stracił zaufanie rządu
i mógłby je odzyskać tylko przez zdwojoną pracę.
Czy niebyłoby wszak prościej,
gdyby rząd rozwiązał naród i
wybrał drugi?
04-28-2012 15:48
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
D.H. Offline
Member
***

Dominik Hermański
mało znany [2]

Protegowany: Katarzyna Kos
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: OP

Posts: 177
Post: #7
RE: Sprawy gospodarcze
To kurcze jak w Somalii ... 4,5 mln ludzi pracuje a 50 tys ma co jeść (zory za paskudny humor )
04-28-2012 15:49
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
poulenc Offline
Kryzys Wieków Średnich
*****


dobroczynna [5]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 3,288
Post: #8
RE: Sprawy gospodarcze
Żartowałem, też jestem ciekaw jak z tym będzie.
Szmer?

Po wybuchu powstania 17 czerwca, sekretarz Związku Pisarzy
kazał rozdać w Alei Stalina ulotki, w których można
było przeczytać, że naród stracił zaufanie rządu
i mógłby je odzyskać tylko przez zdwojoną pracę.
Czy niebyłoby wszak prościej,
gdyby rząd rozwiązał naród i
wybrał drugi?
04-28-2012 15:52
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #9
RE: Sprawy gospodarcze
Hm. Chyba już wiem, w czym tkwi błąd. Spójrzcie na wzór:
Quote:RAC * LUD * DNI, gdzie RAC = racja, LUD = ludność, DNI = liczba dni w danym miesiącu (odjąć z magazynu)
Co oznacza, że jakby codziennie była wydawana racja miesięczna Tongue Tylko Nera jak dotąd zachował głowę i ustalił rację dzienną...

Tak więc muszę po prostu zmienić wzór na "RAC * LUD". Ostatnia decyzja o przemnożeniu przez 30 zostaje cofnięta, bilansów dokonajcie jeszcze raz wg poprawionego wzoru - jednak jak za cały luty (już się nie będziemy dochodzić, czy w grze odegraliśmy 8 dni, czy więcej). Przepraszam za zamieszanie, oczywiście błąd w mechanice.
(This post was last modified: 04-28-2012 15:57 by Szmer.)
04-28-2012 15:56
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #10
RE: Sprawy gospodarcze
Czyli te racje w mechanice to miesięczne a nie dzienne?

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
04-28-2012 16:34
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user




User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)