Thread Rating:
Porada prawna
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #1
Porada prawna
Mamy na forum wielu prawników i mam nadzieję, że któryś będzie miał czas i ochotę. Wkurwiłem się dzisiaj jak cholera i mam ochotę coś sobie porobić, nawet jeśli będzie to bezskuteczne wysłanie paru pism Tongue

Rada mojego miasta uchwaliła nowe cenniki biletów na komunikację. Cenniki obowiązują od 1 kwietnia, ale dzisiaj, kupując bilet trzymiesięczny, musiałem zapłacić już nową cenę a jako powód podany mi to, że bilet ten będzie ważny od kwietnia.

Uchwała Rady Miejskiej ma zapis, że obowiązuje od pierwszego dnia miesiąca zaczynającego się po upływie 14 dni od daty ogłoszenia uchwały. Uchwała została ogłoszona 16 marca. Czy komunikacja miejska ma prawo działać na podstawie aktu prawa, który nie wszedł jeszcze w życie? Jeśli nie, to jaką procedurą można się domagać (ha, ha...) zaprzestania tego procederu: skargi do komunikacji, wnioski do urzędu miejskiego, pozew cywilny, zaskarżenie do sądu administracyjnego?

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
03-22-2012 16:39
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Ogar Offline
Zawsze Przeciw
*****

Ignacy Stokłosa
silna ręka [9]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 2,172
Post: #2
RE: Porada prawna
Masz jakiś link do tej uchwały?
03-22-2012 17:30
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #3
RE: Porada prawna
http://edziennik.bialystok.uw.gov.pl/WDU...21/akt.pdf

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
03-22-2012 17:39
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Nerkare Offline
Święty Cesarz
*****

Stanisław Gromowski
mało znany [2]

Protegowany: Symeon Magnus
Protegowany (2):
Poglądy: Fanatyczne
Przynależność: Wspólnota Pokoju i Miłości

Posts: 1,469
Post: #4
RE: Porada prawna
Czerwony, pierw uchwała musi wejść w życie, a dopiero potem należy stosować się do jej zapisów. Zadzwoń do urzędu wojewódzkiego i powiadom ich o tym fakcie, dodatkowo możesz donieść do SKO i nawet RIO, a oni lubują się w kontrolach.
03-22-2012 17:45
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
AmaD Offline
Wielki Książę Syberii
*****

Jan I
nie panuje nad sytuacją [6]

Protegowany: K. Lipski (MS WKS)
Protegowany (2): F. Lisowski (MSS WKS)
Poglądy: ancien régime
Przynależność: WKS

Posts: 3,629
Post: #5
RE: Porada prawna
Czerwony, gdzie kupowałeś ten bilet?

Wielki Książę Syberii Jan I.
03-22-2012 17:46
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #6
RE: Porada prawna
Urząd wojewódzki ma jakiekolwiek kompetencje w sprawach miasta? Nie wydaje mi się Tongue

AmaD: w rzeczonym urzędzie miejskim.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
(This post was last modified: 03-22-2012 17:48 by Czerwony.)
03-22-2012 17:47
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Nerkare Offline
Święty Cesarz
*****

Stanisław Gromowski
mało znany [2]

Protegowany: Symeon Magnus
Protegowany (2):
Poglądy: Fanatyczne
Przynależność: Wspólnota Pokoju i Miłości

Posts: 1,469
Post: #7
RE: Porada prawna
Urząd wojewódzki ma pewne kompetencje, albowiem to wojewoda ogłasza uchwały, a tu skoro stosują jej zapisy przed wejściem w życie to wojewoda może nie być zadowolony. W sprawach miasta to kompetencje ma SKO i RIO.
03-22-2012 17:48
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
AmaD Offline
Wielki Książę Syberii
*****

Jan I
nie panuje nad sytuacją [6]

Protegowany: K. Lipski (MS WKS)
Protegowany (2): F. Lisowski (MSS WKS)
Poglądy: ancien régime
Przynależność: WKS

Posts: 3,629
Post: #8
RE: Porada prawna
Czerwony: UM sprzedaje bilety? Dziwne... Cóż, UM nie ma organu nadrzędnego w tego typu kwestiach (chyba), zatem chyba pozostaje wezwanie do zaprzestania naruszania prawa, a następnie skarga do WSA. Z tym, że wydaje się, iż nikt nie potraktuje tego poważnie.

Wielki Książę Syberii Jan I.
(This post was last modified: 03-22-2012 17:52 by AmaD.)
03-22-2012 17:51
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Nerkare Offline
Święty Cesarz
*****

Stanisław Gromowski
mało znany [2]

Protegowany: Symeon Magnus
Protegowany (2):
Poglądy: Fanatyczne
Przynależność: Wspólnota Pokoju i Miłości

Posts: 1,469
Post: #9
RE: Porada prawna
Ja bym powiadomił RIO i SKO. Zawsze może urząd nawiedzić kontrola.
03-22-2012 17:53
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Ogar Offline
Zawsze Przeciw
*****

Ignacy Stokłosa
silna ręka [9]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 2,172
Post: #10
RE: Porada prawna
Quote:Urząd wojewódzki ma jakiekolwiek kompetencje w sprawach miasta? Nie wydaje mi się
No ma, kontroluje legalność decyzji ale skoro już ogłosił, to ta droga odpada.

A co do meritum, najpierw zanim sięgniesz po działa do WSA napisz skargę na działalność adm. publicznej na naruszenie prawa. RIO też niezły, choć nie wiem na ile to pomoże-jak coś walną karę post factum.
03-22-2012 17:55
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user




User(s) browsing this thread: