Post Reply 
 
Thread Rating:
Wybory
wulf Offline
Elementum meum Libertas
*****

Isa Achmatowicz
różnie pamiętany [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: słuszne
Przynależność: Sieradz

Posts: 1,483
Post: #1
Wybory
Co do "targetu" naszych działań:
1) Przede wszystkim celuję w elektorat robotniczy i wiejski - wiadomo, że PP jest silne w tych grupach, ale trzeba umocnić ich wiarę w nas - dlatego chcę przedstawić projekty, które przygotowało PP w czasie prac rządu, a które czy to zostały przez inne partie skrytykowane, czy to prezydent je olał (sorki, nie będę tutaj ich kopiował, bo to bez sensu trochę) i chcę wskazać, że podobne projekty będziemy tworzyć po wyborach. Chciałbym, żeby zarówno robotnicy jak i rolnicy mieli zagwarantowaną pewną reprezentację w wyborach ze strony PP, tak żeby jasny był sygnał, że zarówno frakcje ludowe, jak i robotnicze mają istotne dla nas znaczenie
2) Chcę też skupić się na poparciu związków zawodowych, bo te mają w nas największego wspierającego - to my walczymy o wolności związkowe najostrzej, więc naturalnym jest, że winniśmy z nimi zawiązać porozumienie. Chcę by ludzie ze związków również znaleźli się na naszych "listach" wyborczych - byśmy wystawiali kandydatów związkowych, których zadaniem w sejmie będzie dbanie właśnie o prawa związkowe
3) Chcę skupić się na mniejszościach - ewidentne jest bowiem, że w sprawach mniejszości tylko PP coś robi i tylko my mamy pomysł, który na dodatek mocno nie w smak jest to i SN i LNP, które torpedują pomysły PP (prezydent wręcz nie chce mi dać nominacji ministerialnej) - widać wyraźnie, że oni się boją, co my możemy wykorzystać. Bo porozumienie PP z mniejszościami może doprowadzić do powstania silnego bloku, który będzie przeciwny polityce centralistycznej i nacjonalistycznej.

Jakie środki moim zdaniem powinno PP realizować w wyborach:
1) Spotkania z wyborcami - łażenie, rozmawianie, edukowanie, przekonywanie - ale na miejscu, pośród ludu - czyli pod fabrykami, na osiedlach robotniczych, na wsiach na rynkach i pod kościołami, ale też i w domach, gospodarstwach.
2) Manifestacje w wielkich miastach - pochody z flagami, symbolami, wiece z przemówieniami etc
3) ignorowałbym w znacznej mierze ulotki (z uwagi zapewne na spory analfabetyzm naszego elektoratu) i inną "bibułę"
4) próbowałbym wykorzystać radio, nadając audycje wyborcze i przemówienia poszczególnych polityków PP - to powinno do ludzi trafiać, bo jest sporo zestawów radiowych etc

Isa Achmatowicz - الحمد لله ربّ العالمين
03-21-2012 11:38
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Ksawer Offline
Posting Freak
*****

Leopold Sakskoburggotski
cynik [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: hetmańskie
Przynależność: Hetmanat

Posts: 948
Post: #2
RE: Wybory
W jaki sposób traktować kompromisy, ustępstwa na rzecz Kościoła, reprywatów? W ogóle jak rozwiązać kwestie światopoglądu - z jednej strony chrześcijański elektorat wiejski, z drugiej strony świecka inteligencja.
03-21-2012 14:33
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
wulf Offline
Elementum meum Libertas
*****

Isa Achmatowicz
różnie pamiętany [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: słuszne
Przynależność: Sieradz

Posts: 1,483
Post: #3
RE: Wybory
Sprawami światopoglądowymi się nie zajmować - skupić się na gospodarce, walce z wyzyskiem, polityce zagranicznej i ochronie mniejszości. Prywatyzację cywilizować, reprywatyzację cywilizować i szukać kompromisu dla ochrony robotników i rolników.

Isa Achmatowicz - الحمد لله ربّ العالمين
03-21-2012 14:53
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Ksawer Offline
Posting Freak
*****

Leopold Sakskoburggotski
cynik [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: hetmańskie
Przynależność: Hetmanat

Posts: 948
Post: #4
RE: Wybory
Deal.

Jeszcze jedno;

Ogar Wrote:No i pamiętaj, że jest okazja by dokopać endecji jak nas poprzecie w starcie Smile

Quote:Szanowni państwo,

z racji rozpisania przez Pana Prezydenta wyborów powszechnych do Sejmu chciałbym wnosić w imieniu Frontu Boga i Ojczyzny o dopuszczenie naszych kandydatów do wyborów. W tym celu potrzebujemy akceptacji rządu by kandydaci mogli wystartować, więc prosimy Partię Pracy o poparcie naszej kwestii na forum rządowym. Z racji niedemokratycznej ordynacji wyborczej, musimy prosić o te poparcie gdyż inaczej nasz start w wyborach będzie mocno utrudniony, a przez to głos części społeczeństwa nie będzie mógł być reprezentowany.

Z poważaniem

Michał K. Sokolnicki
03-21-2012 14:54
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
wulf Offline
Elementum meum Libertas
*****

Isa Achmatowicz
różnie pamiętany [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: słuszne
Przynależność: Sieradz

Posts: 1,483
Post: #5
RE: Wybory
Na moje możemy ich poprzeć... ale pod warunkiem, że będą "grzeczni" i nie będą nas atakować (to raz), po drugie jak już się do sejmu dostaną, to też nie będą "jechać po bandzie" Smile Ukradną trochę endekom, a jakby coś, zawsze będzie łatwiej walczyć z PPR Smile

Isa Achmatowicz - الحمد لله ربّ العالمين
03-21-2012 14:57
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Ksawer Offline
Posting Freak
*****

Leopold Sakskoburggotski
cynik [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: hetmańskie
Przynależność: Hetmanat

Posts: 948
Post: #6
RE: Wybory
Czyli rozumiem, że tylko ja ten list dostałem? Tongue
03-21-2012 14:58
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Ksawer Offline
Posting Freak
*****

Leopold Sakskoburggotski
cynik [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: hetmańskie
Przynależność: Hetmanat

Posts: 948
Post: #7
RE: Wybory
Quote:Wielce Szanowny Panie Prezydencie.

Uprzejmie proszę o wyrażenie zgody na nominacje ministerialne.

Od paru tygodni jesteśmy świadkami sytuacji, w której urząd Prezydenta opóźnia wprowadzenie koniecznych zmian personalnych w życie. Przypomnę, minister Moraczewski złożył urząd ze względów prywatnych, które uniemożliwiają jakąkolwiek pracę w ministerstwie. Zdając sobie jednak sprawę z międzynarodowych konsultacji i konferencji pokojowych, a także powagi sprawy mniejszości narodowych podjąłem szybką decyzje o nominacji pana Wukowicza na opróżniony urząd. Aktualny stan rzeczy, brak oficjalnego i pełnego kierownictwa ministerstwa prowadzi do wielu problemów technicznych, a przede wszystkim pominięcia pana Willema w oficjalnym składzie Rady Ministrów, mimo, ze jego skuteczność i wszelkie inicjatywy nadrobiły wszelkie zaległości wynikające z kalendarza prac ministerstwa. Jego praca jest zatem nieoceniona.

Dalsza zwłoka będzie policzkiem w stronę samego zainteresowanego, jak również pozostałych nominacji. Nie zapominajmy jednak, że ta kuriozalna sytuacja wpływa znacząco na postrzeganie Polski na świecie, która aktualnie jawi się jako państwo które sprawy mniejszości narodowych traktuje z nieoczekiwaną przez świat pogardą.

Mam nadzieje, że Wielce Szanowny Pan Prezydent przychyli się do mojego wniosku w najbliższym czasie.

Z wyrazami szacunku
Stanisław Bereszynski, Prezes Rady Ministrów.
03-23-2012 11:09
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Ksawer Offline
Posting Freak
*****

Leopold Sakskoburggotski
cynik [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: hetmańskie
Przynależność: Hetmanat

Posts: 948
Post: #8
RE: Wybory
[Image: uide58760af41424ae19a78.jpg]

Quote:
[Image: HaroldWilson.jpg]

Premier odwiedza rolników

Premier Stanisław Bereszyński, w asyście ministra rolnictwa Stanisława Mikołajczyka zgodnie ze wcześniejszą zapowiedzią odwiedził tereny rolnicze województwa krakowskiego. Na spotkaniu z rolnikami w Lipnicy Murowanej mieszkańcy złożyli wszelkie swoje postulaty i zasygnalizowali trudności, z jakimi muszą się zmierzyć tego lata. Premier zapowiedział pomoc rządu w osiągalnym zakresie. "Brakuje ino girów do pracy. Syna na wojne posłali, córki mi pomogojo, ale suńce świci, bedo zniwa." - powiedział jeden z mieszkańców.

"Obywatele! Ta wojna jest trudna dla każdego. Każda rodzina, czy to z Warszawy, czy z Krakowa, czy z Lipnicy Murowanej płaci dużą cenę za naszą niepodległość. Ale już dziś mogę zapewnić, że będzie to ostatnie lato w atmosferze wojny. Nie dopuścimy tym razem aby ktokolwiek zagroził naszej ojczyźnie, naszej polskiej ziemi" - powiedział premier. "Mam zapewnienie wszystkich naszych sojuszników, iż w razie potrzeby dostarczą nam potrzebną żywność. Dobra pogodem jest zwiastunem, że nad Polską czuwa siła niezdolna do złamania ducha wolności polskiego rolnika." - dodał.

Minister Mikołajczyk wizytując tereny galicyjskie poinformował, że wszyscy rolnicy przymusowo zatrudniani w COPie będą posiadali prawo dobrowolnego powrotu do swoich gospodarstw. Jak zapewnił, ministerstwo nieustannie monitoruje sytuacje w rolnictwie i z dostępnych środków stara się pomagać w dostarczaniu niezbędnego sprzętu.
03-23-2012 11:23
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #9
RE: Wybory
Tak dla jasności: brak rąk do pracy oznacza nie tylko mężczyzn powołanych do wojska teraz, ale i wcześniej walczących w LWP (i zabitych/zaginionych) i wysiedlonych ze wsi w ramach uprzemysłowienia (jak ten COP). A tak to ok.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
03-23-2012 11:45
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Ksawer Offline
Posting Freak
*****

Leopold Sakskoburggotski
cynik [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: hetmańskie
Przynależność: Hetmanat

Posts: 948
Post: #10
RE: Wybory
Skala problemu jest szeroka. Tu wojna, tam zabici.
03-23-2012 11:46
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: