Post Reply 
 
Thread Rating:
Mikołaj Czapski
Zgredźmin Offline
Posting Freak
*****

Mikołaj Czapski
powoli zapominany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,801
Post: #1
Mikołaj Czapski
[Image: Witold_Pilecki_1.JPG]
Imię i nazwisko: Mikołaj Czapski h. Leliwa
Stopień wojskowy: Szef regimentu (generał)

Narodowość: Polak
Data i miejsce urodzenia: 1 lutego 1892, Bukowiec
Pochodzenie społeczne: szlacheckie
Inne fakty z życia: Wykształcony w École militaire w Paryżu gdzie przyswoił wiele nowych sposobów organizacji armii ale także nasiąkł teoriami republikańskimi i reformatorskimi. Nie jest co prawda skrajnym republikaninem, opowiada się raczej za monarchią Konstytucyjną, z i tak dość silną rolą Króla, oraz za reformami społecznymi i ustrojowymi. Do tej pory nieżonaty. Rodzice zmarli kiedy przebywał we Francji.
Zalety: wykształcony, charyzmatyczny,
Wady: apodyktyczny, mrukliwy

gen. Mikołaj Czapski - Partia Gospodarczo-Imperialna
"I staję do walki, tak jak poprzednio, z głównym złem państwa: panowaniem rozwydrzonych partyj i stronnictw nad Polską, zapominaniem o imponderabiliach, a pamiętaniem tylko o groszu i korzyści." - Józef Piłsudski

gg: 5055882
07-17-2011 15:59
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Petro Offline
Big Bad Burrito
***

Tobiasz Blaichstiger
przyjaciel ludu [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: anarchonihilizm
Przynależność:

Posts: 112
Post: #2
RE: Mikołaj Czapski
Cześć Zgredziu Big Grin jak można być na raz charyzmatycznym i mrukliwym (zresztą co to za wada Tongue)?

Tobiasz Blaichstiger vel Lew Pilic
Autorytet, rząd, władza, państwo – każde z tych słów oznacza to samo – środek nacisku i wyzysku... Ktokolwiek kładzie na mnie rękę, aby mną rządzić, jest uzurpatorem i tyranem – uważam go za swego wroga.
Proudhon.
07-17-2011 16:02
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
bodek Offline
kill for love
*****

Hsueh-ji Jasieński-Ye
chińska kariera [5]

Protegowany: Maria Eliza Poniatowska
Protegowany (2):
Poglądy: suprematyzm radziecki
Przynależność:

Posts: 1,298
Post: #3
RE: Mikołaj Czapski
Tzw. metoda na Marlona Brando.
07-17-2011 16:03
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Zgredźmin Offline
Posting Freak
*****

Mikołaj Czapski
powoli zapominany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,801
Post: #4
RE: Mikołaj Czapski
Petro, można być charyzmatycznym np. dla tłumu ale mrukliwym za zamkniętymi drzwiami. Wada to taka że np. trudno by mi było przekonać polityków do siebie czy coś w ten deseń.

gen. Mikołaj Czapski - Partia Gospodarczo-Imperialna
"I staję do walki, tak jak poprzednio, z głównym złem państwa: panowaniem rozwydrzonych partyj i stronnictw nad Polską, zapominaniem o imponderabiliach, a pamiętaniem tylko o groszu i korzyści." - Józef Piłsudski

gg: 5055882
07-17-2011 16:05
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Petro Offline
Big Bad Burrito
***

Tobiasz Blaichstiger
przyjaciel ludu [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: anarchonihilizm
Przynależność:

Posts: 112
Post: #5
RE: Mikołaj Czapski
Propozycja nie do odrzucenia?
Musi sobie nadymać policzki Tongue

Tobiasz Blaichstiger vel Lew Pilic
Autorytet, rząd, władza, państwo – każde z tych słów oznacza to samo – środek nacisku i wyzysku... Ktokolwiek kładzie na mnie rękę, aby mną rządzić, jest uzurpatorem i tyranem – uważam go za swego wroga.
Proudhon.
07-17-2011 16:05
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Vinci Offline
hetman
***

Leopold Sakskoburggotski
nudziarz [5]

Protegowany: Piotr Kazana
Protegowany (2):
Poglądy: konserwatywne
Przynależność:

Posts: 180
Post: #6
RE: Mikołaj Czapski
Zgredź!

[Image: Gooey_Sweet_Unicorn_by_Swirledsilver.jpg]

Leopold Sakskoburggotski, hetman polny Rzeczpospolitej
Groźniejsze jest wojsko jeleni przy lwie hetmanie niż wojsko lwów przy hetmanie jeleniu..
07-17-2011 16:05
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Zgredźmin Offline
Posting Freak
*****

Mikołaj Czapski
powoli zapominany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,801
Post: #7
RE: Mikołaj Czapski
[Image: k,MzY3MzM3MzcsNTExMzI0,f,Serdusia_1.gif]

gen. Mikołaj Czapski - Partia Gospodarczo-Imperialna
"I staję do walki, tak jak poprzednio, z głównym złem państwa: panowaniem rozwydrzonych partyj i stronnictw nad Polską, zapominaniem o imponderabiliach, a pamiętaniem tylko o groszu i korzyści." - Józef Piłsudski

gg: 5055882
07-17-2011 16:08
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #8
RE: Mikołaj Czapski
W Paryżu musiał też nasiąknąć ideami z deka zamordystycznymi. No ale dobrze, akcept.
07-17-2011 17:52
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Zgredźmin Offline
Posting Freak
*****

Mikołaj Czapski
powoli zapominany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,801
Post: #9
RE: Mikołaj Czapski
Dla mnie bomba Big Grin

gen. Mikołaj Czapski - Partia Gospodarczo-Imperialna
"I staję do walki, tak jak poprzednio, z głównym złem państwa: panowaniem rozwydrzonych partyj i stronnictw nad Polską, zapominaniem o imponderabiliach, a pamiętaniem tylko o groszu i korzyści." - Józef Piłsudski

gg: 5055882
07-17-2011 17:54
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
bodek Offline
kill for love
*****

Hsueh-ji Jasieński-Ye
chińska kariera [5]

Protegowany: Maria Eliza Poniatowska
Protegowany (2):
Poglądy: suprematyzm radziecki
Przynależność:

Posts: 1,298
Post: #10
RE: Mikołaj Czapski
młody Mussolini.
07-17-2011 17:58
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: