Post Reply 
 
Thread Rating:
Ministerstwo Spraw Wojskowych
Zgredźmin Offline
Posting Freak
*****

Mikołaj Czapski
powoli zapominany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,801
Post: #1
Ministerstwo Spraw Wojskowych



gen. Mikołaj Czapski - Partia Gospodarczo-Imperialna
"I staję do walki, tak jak poprzednio, z głównym złem państwa: panowaniem rozwydrzonych partyj i stronnictw nad Polską, zapominaniem o imponderabiliach, a pamiętaniem tylko o groszu i korzyści." - Józef Piłsudski

gg: 5055882
03-01-2012 16:53
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Zgredźmin Offline
Posting Freak
*****

Mikołaj Czapski
powoli zapominany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,801
Post: #2
RE: Ministerstwo Spraw Wojskowych
W evencie zaczynającym pojawiła się liczba 500 tys. żołnierzy na froncie wschodnim, czyli jakies 50 dywizji zakładając że jedna nasza dywizja to około 10 tys ludu. Czy w mocy nadal jest ustalenie że w kraju jest jeszcze 30 tys żołnierzy (ułożyłoby się z nich 4-5 dywizji, w kraju nie muszą być tak liczne). Z tego ile mamy dywizji pancernych, dywizjonów myśliwskich, pościgowych i bombowych oraz czy zachowała się jakaś lub odtworzona została z datków UK i USA Marynarka Wojenna?

gen. Mikołaj Czapski - Partia Gospodarczo-Imperialna
"I staję do walki, tak jak poprzednio, z głównym złem państwa: panowaniem rozwydrzonych partyj i stronnictw nad Polską, zapominaniem o imponderabiliach, a pamiętaniem tylko o groszu i korzyści." - Józef Piłsudski

gg: 5055882
03-01-2012 18:35
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Ksawer Offline
Posting Freak
*****

Leopold Sakskoburggotski
cynik [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: hetmańskie
Przynależność: Hetmanat

Posts: 948
Post: #3
RE: Ministerstwo Spraw Wojskowych
Poproszę byś wymęczył od GMów listę generałów jakich mamy i Sztab Generalny. Kto jest Wodzem? No chyba nie Sikorski z Charonem.
03-01-2012 18:36
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Zgredźmin Offline
Posting Freak
*****

Mikołaj Czapski
powoli zapominany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,801
Post: #4
RE: Ministerstwo Spraw Wojskowych
Ja już klepię powoli listę sztabu generalnego i dostępnych dowódców Tongue

gen. Mikołaj Czapski - Partia Gospodarczo-Imperialna
"I staję do walki, tak jak poprzednio, z głównym złem państwa: panowaniem rozwydrzonych partyj i stronnictw nad Polską, zapominaniem o imponderabiliach, a pamiętaniem tylko o groszu i korzyści." - Józef Piłsudski

gg: 5055882
03-01-2012 18:37
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #5
RE: Ministerstwo Spraw Wojskowych
W wojskach lądowych masz rację z grubsza. Marynarka jak irl polska na Zachodzie, może i można parę okręcików dorzucić ze względu na troszkę dłuższą wojnę. Trzeba będzie wydusić od Niemców trochę jednostek. Co do lotnictwa, pewnie zostało wam się po PRL troszeczkę niemieckich samolotów, no i mw. tyle, co irl w PSZ na Zachodzie.
Generalnie, proponuj liczby, ja je tylko obetnę Tongue
03-01-2012 19:11
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Zgredźmin Offline
Posting Freak
*****

Mikołaj Czapski
powoli zapominany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,801
Post: #6
RE: Ministerstwo Spraw Wojskowych
Odziały Lądowe

1-30 Dywizje piechoty (zmechanizowane mniej więcej 50:50)
30-40 Dywizje Pancerne
40-50 Dywizje specjalistyczne, iżynieryjne, saperskie, spadochronowe, górskie

W kraju:

50-54 - Dywizje Piechoty (po 7,5 tys żołnierzy każda)

Lotnictwo:

1-6 Dywizjon Bombowy (4 powstałe na zachodzie i powiedzmy dwa po spuściźnie PRL i ew. doformowaniach na zachodzie)
6-20 Dywizjon Myśliwski (10 na zachodzie i 4 analogicznie jak z bombowymi)
20-24 Dywizjon Myśliwsko-Rozpoznawczy (2 na zachodzie i 2 analigicznie jw.)
24-28 Dywizjony transportowe (2 na zachodzie i 2 analogicznie jw)

Marynarka Wojenna

ORP "Błyskawica" - niszczyciel
ORP "Burza" - konttorpedowiec
ORP "Żbik" - okręt podowdny
ORP "Ryś" - op
ORP "Piorun" - niszczyciel
ORP "Krakowiak" - niszczyciel eskortowy
ORP "Dzik" - op
ORP "Ślązak" - niszczyciel eskortowy

Dodałbym jeszcze ze dwa trzy op od kolegów z zachodu i może ze dwa krążowniki?

gen. Mikołaj Czapski - Partia Gospodarczo-Imperialna
"I staję do walki, tak jak poprzednio, z głównym złem państwa: panowaniem rozwydrzonych partyj i stronnictw nad Polską, zapominaniem o imponderabiliach, a pamiętaniem tylko o groszu i korzyści." - Józef Piłsudski

gg: 5055882
03-01-2012 19:41
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #7
RE: Ministerstwo Spraw Wojskowych
Marynara (+ te dodatki proponowane) i lotnictwo OK. Dywizji pancernych możecie mieć pięć, wskaźnik mechanizacji na gdzieś 10 dywizji spośród wszystkich. Mam wątpliwości co do liczby tych dywizji specjalnych, ale powiedzmy, że bym przełknął.
03-01-2012 20:07
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #8
RE: Ministerstwo Spraw Wojskowych
Że się tak przypierdolę, co to są te dywizje specjalne? Dywizja np. samych saperów jest bezużyteczna. Historycznie/irl te związki taktyczne nie przekraczały batalionu i były częścią większych jednostek.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
03-01-2012 20:10
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #9
RE: Ministerstwo Spraw Wojskowych
Słuszna uwaga, już nie chciałem tego pisać bez dokładnego upewnienia się Tongue
03-01-2012 20:11
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #10
RE: Ministerstwo Spraw Wojskowych
Chyba że Zgredziowi chodzi o liczebność wyrażoną w dywizjach, wtedy to ma jakiś sens Tongue

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
03-01-2012 20:15
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: