Post Reply 
 
Thread Rating:
Rozmowy
Koza Offline
Wizjoner
****

Jerzy Grażyński
mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: wyważone
Przynależność:

Posts: 484
Post: #1
Rozmowy
Witam, kto tutaj siedzi jeszcze oprócz mnie.... <w oddali słychać stukot, jakby drewnianej nogi>
Jaki mamy plan, co obejmujemy, czego nie chcemy itd.
02-28-2012 20:24
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Koza Offline
Wizjoner
****

Jerzy Grażyński
mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: wyważone
Przynależność:

Posts: 484
Post: #2
RE: Rozmowy
Czy ktoś tutaj zagląda oprócz mnie i GMa??? Potrzebne są konsultacje ws. rządu - na chwilę obecną nasz propozycja to 3 ministerstwa z 11; w tym MSWojsk. lub MSZ oraz jeden resort gospodarczy+ coś jeszcze. (Wynika to ze specyfiki układu sił po 1940 w rządzie emigracyjnym 1:3:4 [sanacja-endecja-centrolew]). Czyli na chwilę obecną przy 3 stołkach zwiększamy dwukrotnie udział we władzy sanacji. Moim pomysłem jest również oddanie teki premiera, komuś z SL lub PPS - my mamy raczej małe szanse, natomiast wielki apetyt na ten stołek ma SN. Wybierając SN lub SL-PPS - lepszym będzie dla nas partner z Centrolewu, zwłaszcza że niektórzy działacze wydają się być prosanacyjni. Ponadto będzie to miało silne uzasadnienie, bo w emigracyjnej proporcji to właśnie Centrolew ma większość, a obecnie był by "nie-doreprezentowany".
02-29-2012 10:22
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Zgredźmin Offline
Posting Freak
*****

Mikołaj Czapski
powoli zapominany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,801
Post: #3
RE: Rozmowy
Jeśli Centrolew nie schyli się po tekę premiera to ją łapiemy i możemy nawet oddać jedno ministerstwo (bo rozumiem że mamy 3). Wtedy mógłbym połączyć dwie funkcje, MSWojsk i Premiera jeśli nie miałbyś nic przeciwko. Póki co popatrzmy jak SL i Centrolew się gryzą (wiedziałem że tak będzie z Czerwonym) z tego bałaganu tylko coraz więcej skapuje dla nas ;]

gen. Mikołaj Czapski - Partia Gospodarczo-Imperialna
"I staję do walki, tak jak poprzednio, z głównym złem państwa: panowaniem rozwydrzonych partyj i stronnictw nad Polską, zapominaniem o imponderabiliach, a pamiętaniem tylko o groszu i korzyści." - Józef Piłsudski

gg: 5055882
02-29-2012 18:22
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Koza Offline
Wizjoner
****

Jerzy Grażyński
mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: wyważone
Przynależność:

Posts: 484
Post: #4
RE: Rozmowy
Tak, tak jak na razie mamy 3 stołki - MSWojsk (negocjowany dla ciebie) oraz MPiH + MTiK. Ważne jest bym miał jeden z tych dwóch, możemy zaminić któryś na stołek premiera dla ciebie. Nie mam nic przeciwko. Jak padnie moja propozycja powrotu do koncepcji resortu dekomunizacji, to czekamy aż się zagryzą (za późno twój post przeczytałem).
02-29-2012 18:28
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Zgredźmin Offline
Posting Freak
*****

Mikołaj Czapski
powoli zapominany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,801
Post: #5
RE: Rozmowy
Powiedzmy im że zrezygnujemy z MTiK np. damy to PPSowi ale już wtedy np. premier dla LNP. I tak nie ma sensu pchać się na większą ilość stołków bo tego nie ogarniemy.

gen. Mikołaj Czapski - Partia Gospodarczo-Imperialna
"I staję do walki, tak jak poprzednio, z głównym złem państwa: panowaniem rozwydrzonych partyj i stronnictw nad Polską, zapominaniem o imponderabiliach, a pamiętaniem tylko o groszu i korzyści." - Józef Piłsudski

gg: 5055882
02-29-2012 18:32
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Koza Offline
Wizjoner
****

Jerzy Grażyński
mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: wyważone
Przynależność:

Posts: 484
Post: #6
RE: Rozmowy
Proponowałem to już, że oddamy jeden stołek z tych 2 i dostajemy w zamian premiera. Nie zgodziło się oczywiście PPS na premiera z LPN.
02-29-2012 18:33
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Koza Offline
Wizjoner
****

Jerzy Grażyński
mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: wyważone
Przynależność:

Posts: 484
Post: #7
RE: Rozmowy
Szklana kula mówi Big Grin że trzeba się miziać z Raczkiewiczem, żeby z naszego grona wyznaczył następce swojego.... o czym zapomniała cała banda bijąca pianę o stołki w rządzie. Smile
02-29-2012 18:43
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Zgredźmin Offline
Posting Freak
*****

Mikołaj Czapski
powoli zapominany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,801
Post: #8
RE: Rozmowy
Wiem. Ja się już do Raczka przymilę Big Grin

gen. Mikołaj Czapski - Partia Gospodarczo-Imperialna
"I staję do walki, tak jak poprzednio, z głównym złem państwa: panowaniem rozwydrzonych partyj i stronnictw nad Polską, zapominaniem o imponderabiliach, a pamiętaniem tylko o groszu i korzyści." - Józef Piłsudski

gg: 5055882
02-29-2012 18:43
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Koza Offline
Wizjoner
****

Jerzy Grażyński
mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: wyważone
Przynależność:

Posts: 484
Post: #9
RE: Rozmowy
Trzeba by jakieś władze LPn ustanowić. Kogo proponujesz na stołek prezesa, wiceprezesów i coś tam jeszcze?

Proponuję Sosnkowskiego na prezesa, był zwolennikiem porozumienia się z opozycją, to może być dobrze odebrane i dać Raczkiewiczowi kandydata na następce o ile GM będą chcieli prezia w swoich łapach trzymać.
02-29-2012 20:08
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #10
RE: Rozmowy
Sosnkowski może być, ale w zamian jakiś twardy sanacjonista na wice.
02-29-2012 20:14
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: