Post Reply 
 
Thread Rating:
Polskie Radio
bodek Offline
kill for love
*****

Hsueh-ji Jasieński-Ye
chińska kariera [5]

Protegowany: Maria Eliza Poniatowska
Protegowany (2):
Poglądy: suprematyzm radziecki
Przynależność:

Posts: 1,298
Post: #1
Polskie Radio
[Image: PqfKN.png]

Polskie Radio to obecnie jedyne radio o zasięgu ogólnopolskim, a więc pozwalającym na kreowanie opinii w całym kraju. Choć sytuacja prawna radia jest nadal trochę niejasna (wystawiona przez komunistów koncesja na bycie radiem publicznym i przez to otrzymywanie od państwa licznych ulg kończy się w 1948., a zresztą nie wiadomo, czy rząd londyński uzna ją za legalną), PR pozostaje najbardziej popularnym radiem w całym kraju. Miliony Polaków każdego ranka nastraja swoje odbiorniki, by wysłuchać audycji informacyjnej "Dzień dobry, Polsko", jak i wieczornych "Wiadomości". Dla 7% analfabetów żyjących w RP radio jest często jedynym środkiem zdobywania informacji o świecie.
(This post was last modified: 02-28-2012 20:10 by bodek.)
02-28-2012 20:06
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
bodek Offline
kill for love
*****

Hsueh-ji Jasieński-Ye
chińska kariera [5]

Protegowany: Maria Eliza Poniatowska
Protegowany (2):
Poglądy: suprematyzm radziecki
Przynależność:

Posts: 1,298
Post: #2
RE: Polskie Radio
Przemówienie Ministra Spraw Wewnętrznych SzP. Zygmunta Bodnara

Quote:Zwracam się do was, bojownicy o wolną i niepodległą Polskę! Przez długich siedem lat narażaliście życie i przelewaliście krew, by uwolnić kraj spod jarzma komunistów. I mi walka nie jest obca! Ofiary wasze nie zostaną zapomniane! Naród dowie się, komu zawdzięcza wyzwolenie, a godne tego władze, z pomocą opatrzności, zadbają by pamięć o was żyła po wsze czasy jako symbol bohaterstwa i odwagi dotąd w świecie nie widzianych.

Nadszedł wreszcie czas, by odłożyć karabin. Dzięki wam udało się wypędzić z kraju czerwonego wroga. Teraz wszyscy, wspólnym wysiłkiem musimy Ojczyznę podnieść z ruin, jakie on pozostawił. Polska bardziej niż was-żołnierzy, potrzebuje was- mężów, ojców, robotników, chłopów, urzędników, policjantów! Przeto namawiam: wyjdźcie z ukrycia, złóżcie broń, byśmy wszyscy mogli uznać, że wojna jaka pustoszyła nasze serca i dusze jest już daleko!

Każdy, kto z bronią zgłosi się do oznaczonego punktu, otrzyma półroczny przydział kartek i równowartość kwartalnego żołdu. Wielu z was znajdzie zatrudnienie w służbach wolnej Polski. Dzięki temu nadal będziecie mogli czynić to, co czynicie najlepiej - służyć Narodowi. Nie jest to nawet początek wdzięczności, jaką Polska was obdarzy. Zostaniecie wszyscy spisani, by i w przyszłości mogła wam Ojczyzna dziękować za wasze dla niej poświęcenie. Jeśli tylko los pozwoli ja, Zygmunt Bodnar, zadbam o to osobiście.

Nie zwlekajcie więc! Punkty rozbrojeniowe są w każdym z przedwojennych miast powiatowych. Wyzwolony kraj czeka, byście doń powrócili!
03-08-2012 17:07
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
bodek Offline
kill for love
*****

Hsueh-ji Jasieński-Ye
chińska kariera [5]

Protegowany: Maria Eliza Poniatowska
Protegowany (2):
Poglądy: suprematyzm radziecki
Przynależność:

Posts: 1,298
Post: #3
RE: Polskie Radio
Quote:8:31, audycja poranna programu "Dzień dobry, Polsko"

Drodzy słuchacze, przerywamy program, by nadać informację najwyższej wagi. Według lekarzy z Instytutu Radowego w Warszawie, przebywający od tygodnia w szpitalu Prezydent Władysław Raczkiewicz zmarł dnia dzisiejszego około godziny trzeciej w nocy. Powtarzam, dziś w nocy najprawdopodobniej zmarł Prezydent Władysław Raczkiewicz. Według konstytucji, Prezydentem zostaje następca wyznaczony osobiście przez WCzc. ś.p. Prezydenta Władysława Raczkiewicza. Nie wiadomo jednak, kto tym następcą został oraz czy w ogóle ktokolwiek został wyznaczony. Śmierć Prezydenta uczcimy teraz minutą ciszy.

[...]
03-14-2012 15:39
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #4
RE: Polskie Radio
Quote:Wywiad z panem prezydentem Tadeuszem Komorowskim przeprowadza Zofia Czechówna.

PR: Dobry wieczór, Panie Prezydencie. Czym była podyktowana decyzja o rozpisaniu wyborów?

- Dobry wieczór państwu. Powodów jest kilka. Po pierwsze, funkcjonowanie Sejmu wzmocni naszą pozycję w Europie. W Niemczech Reichstag już funkcjonuje, natomiast u nas nadal działała władza tymczasowa. Rozumiem intencje osób, które chciały przesunąć wybory na koniec roku, ale na londyńskiej konferencji Ligi Narodów te wybory wzmocnią nasz rząd - i to jest rzecz, którą mu ofiarowuję mimo potwarzy ze strony niektórych członków. Poza tym przed nami są skomplikowane negocjacje z robotnikami, z mniejszościami narodowymi. Aby były skuteczne, politycy muszą móc rozmawiać, mając mandat społeczeństwa.
Poza tym rząd zaczął już przeprowadzać szeroko zakrojone reformy na ważnych obszarach, takich jak związki zawodowe czy prawa pracownicze. Partie uczestniczące w rządzie jedności zdecydowały się wprowadzać te zmiany nad głowami społeczeństwa, tylko w drodze ustaleń między sobą, bez pytania nikogo o zdanie. Jest to niebezpieczny precedens - próby rządzenia krajem przez ustalenia panów z różnych partii, za zamkniętymi drzwiami.
Ja te dekrety w końcu podpisałem, proszę państwa, by chociaż na chwilę położyć kres nagonce na mnie i mój urząd. Ale uważam, że naród, wszystkie narody Rzeczypospolitej, powinny otrzymać prawo głosu.

PR: Panie Prezydencie, a jak się Pan odniesie do głosów oskarżających Pana o łamanie zasad demokratycznych przez przyjęcie przedwojennej ordynacji?

- Ja tej ordynacji nie przyjąłem - ona była tak naprawdę jedyną, która mogła znaleźć zastosowanie. Po to jest między innymi ten Sejm, by rozjaśnił wszystkie wątpliwości prawne, w tym konstytucyjne i wyborcze. Ale zawsze znajdą się ludzi, którzy będą chcieli pokrywać własną nieudolność brutalnymi atakami na majestat państwa. Osobiście chcę wierzyć, że rząd pana Bereszyńskiego zadba o w pełni demokratyczne wybory niezależnie od ordynacji.

PR: Co Pan uważa za swoje główne zadanie w czasie kadencji?

- Zadbanie o harmonijną budowę nowej Rzeczypospolitej i przekazanie władzy demokratycznie wybranemu następcy. A także - oczywiście - ostateczne pokonanie bolszewików, co jest misją całego zachodniego świata. Nie wolno nam o tym zapominać.

PR: Dziękuję za rozmowę, Panie Prezydencie. Dobranoc państwu.

- Dobranoc państwu.
(This post was last modified: 03-22-2012 19:55 by Szmer.)
03-22-2012 19:51
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #5
RE: Polskie Radio
Wyniki wyborów z 20 VII 1947:
Quote:PP: 66, w tym Bereszyński, Kamiński, Wukowicz
SN: 58, w tym Bielecka, Gromiński, Mordyński, Śmiechowski,
LPN: 24, w tym Grażyński, MCKwiatkowski, Wojnar, Zawadzki
FBiO: 17, w tym Ostrowski, Sokolnicki
PPR: 13, w tym Różyk-Opala
RU: 4, w tym Krasicka
Bezpartyjni: 11

Mniejszości narodowe (15):
Sympatycy OUN: 4
Bund: 3
Białorusini: 2
UNDO: 2
Ukraińska lewica: 1
Żydzi tradycyjni: 1
NSDAP: 1
Niemcy inni: 1

RAZEM: 208

Frekwencja wyniosła 77%.
03-26-2012 15:20
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: