Poll: Jaki scenariusz powinniśmy realizować w kolejnej edycji Antemurale?
This poll is closed.
1936 - scenariusz moda Kaiserreich, być może nieco zmodyfikowany 23.08% 3 23.08%
1947 - scenariusz bodka: http://pokazywarka.pl/qegmbd/ 53.85% 7 53.85%
1963 - po wojnie atomowej rok wcześniej (z rozsypanych wspólnot budujemy Polskę) 23.08% 3 23.08%
Total 13 votes 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Post Reply 
 
Thread Rating:
Szemrania nowoedycyjne
El_Prez Offline
Member
***




Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: socjalizm
Przynależność:

Posts: 57
Post: #1
Szemrania nowoedycyjne
Tak przeglądając shoutbox'a znalazłem pogłoski jakoby to ante chyliło się ku upadkowi. Mam pytanie w sumie praktycznie do Szmera ale w nadziei na podjęcie tematu i dyskusji przez innych graczy odważę się napisać tutaj swoją luźną myśl. Czy wszystkie ante muszą być tworzone w realiach Polski? Rozumiem że jesteśmy dumnymi z naszej ojczyzny polakami, przeważnie wszyscy użytkownicy mieszkają tu nadal. Zmierzam do tego może zrobić jakieś ante w realiach rewoltujących "republik banananowych" - walka stronnictw o zyskanie władzy czy coś w ten deseń. Wprowadzić trochę słońca żeby jeszcze bardziej przyciągało do siebie.
(This post was last modified: 02-22-2012 19:08 by Szmer.)
02-16-2012 19:11
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #2
RE: Uwagi nt. gry
Wątpię by znalazło się wielu graczy zaznajomionych z historią i polityką jakiegoś latynoamerykańskiego kraju. Lub chętnych, by się zaznajomić.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
02-16-2012 19:24
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Ksawer Offline
Posting Freak
*****

Leopold Sakskoburggotski
cynik [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: hetmańskie
Przynależność: Hetmanat

Posts: 948
Post: #3
RE: Uwagi nt. gry
MCK jest żywym przykładem wymyślania różnych pierdół w Hiszpanii, Argentynie, Włoszech z oczywistym rezultatem.
02-16-2012 20:10
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Ogar Offline
Zawsze Przeciw
*****

Ignacy Stokłosa
silna ręka [9]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 2,172
Post: #4
RE: Uwagi nt. gry
Quote:Wprowadzić trochę słońca żeby jeszcze bardziej przyciągało do siebie.

Wszystko brzmi spoko, dopóki się nie okazuje, że każdy wie o republice bananowej coś zupełnie innego.
02-16-2012 20:25
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Zgredźmin Offline
Posting Freak
*****

Mikołaj Czapski
powoli zapominany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,801
Post: #5
RE: Uwagi nt. gry
Ante działo się zawsze w Polsce i tak powinno być w przyszłości. Jedyne co bym zmienił to danie nieco bardziej zbalansowanych sąsiadów żeby zaraz nie kończyło się obcą interwencją bo ktoś lubi iść na łatwiznę i na czołgach sąsiadów dochodzić do władzy Big Grin

gen. Mikołaj Czapski - Partia Gospodarczo-Imperialna
"I staję do walki, tak jak poprzednio, z głównym złem państwa: panowaniem rozwydrzonych partyj i stronnictw nad Polską, zapominaniem o imponderabiliach, a pamiętaniem tylko o groszu i korzyści." - Józef Piłsudski

gg: 5055882
02-16-2012 20:34
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #6
RE: Uwagi nt. gry
Mi tam specjalnie nie przeszkadza zabawa w partyzantkę i wyzwalanie ojczyzny Tongue

Za to zdecydowanie dałbym mocniejsze więzienia.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
02-16-2012 20:37
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #7
RE: Uwagi nt. gry
Polska właściwie nigdy w XX wieku nie miała zbalansowanych sąsiadów Tongue
02-16-2012 20:41
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
PakaPikiPoko Offline
Pół człowiek - pół mapa
*****


gieroj syberyjskiej ofensywy [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,143
Post: #8
RE: Uwagi nt. gry
A jakby cofnąć się np. do przedednia pierwszej wojny?

Szewc zabija szewca.
02-16-2012 21:48
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Zgredźmin Offline
Posting Freak
*****

Mikołaj Czapski
powoli zapominany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,801
Post: #9
RE: Uwagi nt. gry
@Szmer ale Krasnoarmiejcom do życi potrafiliśmy nakopać Tongue

gen. Mikołaj Czapski - Partia Gospodarczo-Imperialna
"I staję do walki, tak jak poprzednio, z głównym złem państwa: panowaniem rozwydrzonych partyj i stronnictw nad Polską, zapominaniem o imponderabiliach, a pamiętaniem tylko o groszu i korzyści." - Józef Piłsudski

gg: 5055882
02-16-2012 21:59
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
_MCK_ Offline
Bojownik
****


mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: bezpartyjny

Posts: 342
Post: #10
RE: Uwagi nt. gry
Ja od początku się upierałem żeby grać po I wojnie światowej tylko z opcją, że wygrały państwa centralne. Na terenach rosyjskich, które zajęli Niemcy utworzyło by się Litwę, Łotwę, Estonię, Białoruś, Ukrainę, Czeczenię i może coś jeszcze. Polska by dostała kolonie w Afryce i dzięki temu nie trzeba byłoby się tłuc tylko w Europie.
Od początku ta edycja mi się nie podobała bo Polska była małym gównem wciśniętym w dwa wielkie klocki.
02-16-2012 21:59
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: