Post Reply 
 
Thread Rating:
Zdobyty Sztab Generalny
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #1
Zdobyty Sztab Generalny
<Późny wieczór rozświetla łuna ognia, który dogaszają strażacy. Gdzieś słychać jeszcze strzały, ale przed budynkiem Sztabu Generalnego WP stoją jeńcy - żołnierze pułków, które na rozkaz Ignatowicza niedawno zajęły budynek. W pokoju, w którym jeszcze niedawno trwało gorączkowe wydawanie rozkazów, stoi sam Ignatowicz i kilku jego oficerów sztabowych - pod czujnym okiem stojących wokół żołnierzy z karabinami gotowymi do strzałów.

Do pokoju, odbierając saluty, wchodzi gen. Zarucki. Podkrążone oczy i nieogolony zarost wyraźnie wskazują, że niewiele zażył ostatnio odpoczynku.
>

Pułkowniku Ignatowicz. Daję panu jedyną szansę by uratować Ojczyznę a także własny honor. Proszę wydać wiernym sobie jednostkom rozkaz natychmiastowego poddania i przejścia pod moją komendę. Daję słowo, że pana i pańskich ludzi będzie wówczas czekał uczciwy proces i sprawiedliwy wyrok. Jeśli pan odmówi, spotka was wszystkich jedyna kara, na jaką zasługują zdrajcy.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
02-07-2012 20:12
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Ogar Offline
Zawsze Przeciw
*****

Ignacy Stokłosa
silna ręka [9]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 2,172
Post: #2
RE: Zdobyty Sztab Generalny
Panie Generale Zarucki, sądzę, że rozstrzelanie i tak mnie nie ominie w razie pana wygranej. A kraj prędzej przetrwa z Rosjanami, niż z panem otoczonym przez dwie wrogie potęgi- z którymi jak widzę walka zabiera panu sporo zdrowia.

Proszę wiec o księdza i możliwość napisania listu do rodziny.
(This post was last modified: 02-07-2012 20:30 by Ogar.)
02-07-2012 20:27
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #3
RE: Zdobyty Sztab Generalny
Z Rosjanami kraj nie przetrwa, pułkowniku. I jest to w dużej mierze pana winą. <Zarucki spogląda przez chwilę na Ignatowicza jak na wyjątkowo cuchnący kawał gówna, po czym zwraca się ku drzwiom wyjściowym.>

Dajcie mu to, o co prosi. A potem wszystkich oficerów i podoficerów pod ścianę. Przed egzekucją zerwijcie z nich mundury, nie zasługują by umierać jak żołnierze Rzeczypospolitej!

<Z tymi słowy, generał wyszedł. Rozstrzelania Ignatowicza nie obserwował.>

Og: no, mówiłem że długo to nie potrwa.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
02-07-2012 20:33
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Ogar Offline
Zawsze Przeciw
*****

Ignacy Stokłosa
silna ręka [9]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: Hetmanat

Posts: 2,172
Post: #4
RE: Zdobyty Sztab Generalny
<Ignatowicz pisze prywatny list do rodziny, spowiada się i jest sądzony teraz przed Niebieskim Trybunałem ze swego życia>
02-07-2012 20:36
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: