Post Reply 
 
Thread Rating:
Tylko ja i ty Szmer
PakaPikiPoko Offline
Pół człowiek - pół mapa
*****


gieroj syberyjskiej ofensywy [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,143
Post: #1
Tylko ja i ty Szmer
No joł, tutaj wrzucam do akceptacji liścik. Początkowo miałem problemy do kogo wysłać, ale skoro nie ma premiera to chyba do wicepremiera - Czerwonego tak? Jeśli się nie mylę i zaakceptujesz ten mój list do niego to proszę o TFa na rozmowę z nim Wink

Quote:Piotrogród, 20 VI 1938 r.

Do szanownego wicepremiera RP gen. Jana Zaruckiego

W ciągu najbliższych trzech dni zjawi się w Warszawie gen. Michaił A. Lewandowski. Jest to dyplomata rządu Rosji. Ma za zadanie przeprowadzić przegląd sił zbrojnych RP. Jeśli cokolwiek ulegnie zmianie zostanie pan o tym poinformowany poprzez naszą ambasadę lub samego gen. Lewandowskiego. Obecnie misja jest bezterminowa i nasz człowiek zostanie w Warszawie tak długo na ile uznamy to za stosowne. Liczymy, że zostanie przyjęty z należytym mu szacunkiem ponieważ wysyłamy go również w nadziei poprawienia stosunków dyplomatycznych obu państw. Prosimy o zapewnienie mu odpowiedniego apartamentu w miarę możliwości jak najbliżej naszej ambasady. Jeśli byłoby to możliwe - ze względów bezpieczeństwa prosimy (jeśli zostanie zakwaterowany w hotelu) aby nikt więcej nie znajdował się w budynku prócz niezbędnych ludzi, oczywiście zapłacimy za wszystko po zakończeniu misji gen. Lewandowskiego. Jako, że jest pan obecnie najwyższym urzędnikiem państwowym, nalegamy na szybkie spotkanie z naszym dyplomatą. Proszę udzielać mu wszystkich odpowiedzi jakich będzie potrzebował. Jest to niezbędne dla powodzenia misji.

Igor Popow
Minister Spraw Zagranicznych Rosji

Może być? Nie wiem czy pasuje na list międzynarodowy Tongue

Szewc zabija szewca.
02-01-2012 21:43
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #2
RE: Tylko ja i ty Szmer
Dobra, zaraz wkleję rządowi i dostaniecie tajne. Wojna jest już o dwa kroki, do twojej wiadomości - gdzieś 20 czerwca Komintern i Rosja rozpoczynają tajną mobilizację swoich wojsk.
02-02-2012 10:56
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #3
RE: Tylko ja i ty Szmer
Wybadaj Czerwonego ws. zajęcia przez armię rosyjską pozycji bojowych na terenie Polski. Pewnie się nie zgodzi, ale Tongue
02-02-2012 13:36
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
PakaPikiPoko Offline
Pół człowiek - pół mapa
*****


gieroj syberyjskiej ofensywy [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,143
Post: #4
RE: Tylko ja i ty Szmer
1. Czy jakbym miał pisać jakiś dziennik tu na TFie to to jest brane pod uwagę przy aktywności? Tongue
2. Potrzebuję od Rassiji tych wszystkich śmiesznych planów, ile dywizji jest dyslokowanych, ile ma cała Rosja, jak ma wyglądać atak/obrona.
3. Rozumiem, że postać moja nie jest związana i jeśli bym chciał teraz się skontaktować np. z kimś kto nie przebywa na terenie Warszawy/Polski to jest taka opcja si?

Szewc zabija szewca.
02-02-2012 15:34
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #5
RE: Tylko ja i ty Szmer
1,3 tak.
2. co do dywizji itd. planuję sobie niedługo rozrysować mapkę i przynajmniej po części ją udostępnić Tongue Plany można z grubsza nakreślić następująco.
Atak Paktu Antykominternowskiego najlepiej byłoby wyprowadzić z Wielkopolski w stronę Szczecina i Legnicy, by jak najszybciej odciąć znaczące obszary Niemiec i osiągnąć linię Odry, a dalej na Berlin. Co do ewentualnej obrony, koncentrowałaby się na Wiśle i w silnym trójkącie Poznań-Warszawa-Prusy, z nastawieniem na szybką kontrofensywę o koncepcie jak wyżej.
02-02-2012 16:12
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
PakaPikiPoko Offline
Pół człowiek - pół mapa
*****


gieroj syberyjskiej ofensywy [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,143
Post: #6
RE: Tylko ja i ty Szmer
Okej, jak już ją machniesz to pewnie rzucisz ją i mnie i czerwonemu więc możesz cośtam skrobnąć, że to ode mnie Tongue


Btw. flaga Rosji okropna.

Szewc zabija szewca.
02-02-2012 16:22
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #7
RE: Tylko ja i ty Szmer
http://www.imgplace.com/viewimg213/2526/...ratwsz.png
Jeden żeton to mniej-więcej siła trzech dywizji.
02-02-2012 17:18
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
PakaPikiPoko Offline
Pół człowiek - pół mapa
*****


gieroj syberyjskiej ofensywy [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,143
Post: #8
RE: Tylko ja i ty Szmer
A jakieś plany były przedtem ustalane czy niet?

Szewc zabija szewca.
02-02-2012 20:00
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #9
RE: Tylko ja i ty Szmer
Na tajnej konferencji mińskiej w maju przyjęto takie ustalenia:
Quote:Uznano zgodnie, że rozwój sytuacji w Europie, a zwłaszcza we Francji i w Polsce, wymaga jak najszybszego zaangażowania Kominternu w otwartą wojnę, zanim podstępnie nie zgarnie połowy kontynentu. Podobnie jak w I w.ś., otoczone państwa centralne będą musiały wymięknąć pod naporem ze wszystkich stron i blokadą morza.
Komarenko chciał rozpocząć wojnę 22 czerwca br., ale reszta, w tym gen. Robert Kajzer, wymogli na nim przesunięcie daty na 22 lipca. Tego dnia nad ranem Rosja, a solidarnie wraz z nią: Polska, Słowacja, Rumunia, Jugosławia i Włochy, mają oficjalnie wypowiedzieć wojnę komunistycznym rządom Francji i Hiszpanii. A potem "prewencyjnie", zanim słoneczko wstanie, łup na Komintern. Wielka Brytania - z tego, co mówią Rosjanie - obiecuje, że w czasie krótkim również wystąpi przeciwko Niemcom.
Wstępny plan strategiczny zakłada:
1. uderzenie wielkiej pięści polsko-rosyjskiej na Berlin, a po jego zdobyciu ustalenie frontu, najlepiej na Łabie;
2. w tym czasie pozostali sojusznicy z pomocą kilku rosyjskich armii mają zdusić Węgry, wyzwolić Czechy i wyrównać front z tamtymi;
3. dalej generalna ofensywa na Niemcy, z nastawieniem na jak najszybsze zdobycie przemysłowej Nadrenii.
Włochy przymierzają się, by przy okazji interweniować we Francji. Gdy będzie już po wszystkim, jak przewiduje Komarek, rozjechanie takiego gówienka jak Bułgaria będzie pestką.
W ciągu najbliższego miesiąca planuje się poszerzenie Paktu Antykominternowskiego i wyłonienie, w tajemnicy, głównodowodzącego. W tym celu Komarenko and company planują oficjalną, pompatyczną konferencję w Bukareszcie na początku czerwca.
Jeszcze z interesujących rzeczy: Rosjanie obiecują Polsce pół Pomorza i pół Śląska, a może i więcej, ale w kuluarach Kajzer dowiedział się coś, nieoficjalnie, o jakichś "powojennych korektach granicznych na wschodzie".
Potem była jawna konferencja w Bukareszcie, ale ona poszerzyła Pakt Antykominternowski i tyle.
02-02-2012 20:05
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
PakaPikiPoko Offline
Pół człowiek - pół mapa
*****


gieroj syberyjskiej ofensywy [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,143
Post: #10
RE: Tylko ja i ty Szmer
A owe tajemnicze korekty na wschodzie są mi znane? Przypominam, że jestem tajnym agentem MWD (Tongue , wiesz NKWD etc. etc.) soł ju noł. CHyba, że jeszcze ich nie obmyśliłeś wtedy ci mogę pomóc. I jeszcze chciałbym się zapytać czy Komarenko (zabije cię), uznaje tą mniejszość Polską na Wileńszczyźnie, Grodzieńszczyźnie i Kowieńszczyźnie czy twierdzi, że tam mieszka tylko garstka Polaków? A jak mi się przypomni więcej to będę tu pisał. No i mam ładny plakat sowiecki przerobiony, ale wrzucę go dopiero później.

Szewc zabija szewca.
02-02-2012 20:26
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: