Post Reply 
 
Thread Rating:
Michaił A. Lewandowski - człowiek Piotrogrodu
PakaPikiPoko Offline
Pół człowiek - pół mapa
*****


gieroj syberyjskiej ofensywy [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,143
Post: #1
Michaił A. Lewandowski - człowiek Piotrogrodu
[Image: Nikolai_Bulganin.jpg]

Michaił Andriejewicz Lewandowski

Urodzony w 1894 r. w Moskwie. Od początku wychowywany w duchu nacjonalistyczno-patriotycznym. Do wojny po stronie swojgo ukochanego narodu stanął już w 1915 roku okłamując komisję poborową (miał wtedy 15 lat). Na polu bitwy jego dowódcy zauważali, że odznaczał się dużą brawurą ale i skutecznością co otworzyło mu drogę do szybkiego awansu w wojsku. Po zwycięstwie został wysłany do Mongolii by poprowadził natarcie na barona Romana Ungerna von Sztenberga. Pokonał go bardzo szybko lecz była w tym duża zasługa szczęścia oraz niedogodności jakie ponosił nowy władca Mongolii. Zapisał się potem do akademii wojskowej którą zdał ze dobrymi stopniami (tutaj pomógł mu jego ojciec, który znał paru wpływowych ludzi). W Rosji wyrobił sobie ocenę bardzo dobrego dowódcy oraz taktyka, w rzeczywistości nie był aż tak uzdolniony choć też nie najgorszy. Później zajmował się tłumieniem partyzantki na Litwie. Zainteresował się też również ruchem panslawistycznym, oczywiście pod przywództwem Rosji. Obecnie jest zagorzałym słowianofilem i szczerze nienawidzi germanów (choć potrafi docenić ich jeśli się czymś wykażą). Bardzo wcześnie został wyróżniony tytułem generała majora (generał brygady) bo już w 1929 roku (miał wtedy równe 35 lat). W 1935 został podniesiony do stopnia generała lejtnanta (generał dywizji). Potrafi mówić angielsku (z wyraźnym rosyjskim akcentem). Przez ostatnie 3 lata uczył się języka polskiego, wszystko rozumie, nie wszystko umie przekazać i również słychać u niego charakterystyczny rosyjski akcent. Przygotowywany na doradcę wojskowego, który ma zostać wysłany do Polski.

Szewc zabija szewca.
(This post was last modified: 02-05-2012 22:27 by Szmer.)
01-31-2012 22:00
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #2
RE: Michaił A. Lewandowski
Trochę przymłody, ale zdzierżę. Natomiast nie rozumiem, co carska Rosja miałaby do antychińskiej akcji Sternberga Tongue
02-01-2012 16:49
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
PakaPikiPoko Offline
Pół człowiek - pół mapa
*****


gieroj syberyjskiej ofensywy [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,143
Post: #3
RE: Michaił A. Lewandowski
To Stenberg miał coś do Rosji :ff. WOJNA BYŁA I JUŻ. A tego swojego pana mogę postarzyć o 5 lat np. Czyly postać zaakceptowana?

Szewc zabija szewca.
02-01-2012 17:45
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #4
RE: Michaił A. Lewandowski
Tak, po siódmej dam ci prywatne forum i forum do kontaktów z rządem Tongue
02-01-2012 17:48
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #5
RE: Michaił A. Lewandowski
Ale jakie krzesło?

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
02-01-2012 18:42
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
PakaPikiPoko Offline
Pół człowiek - pół mapa
*****


gieroj syberyjskiej ofensywy [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,143
Post: #6
RE: Michaił A. Lewandowski
O. Dobre pytanie. Ja szczerze mówiąc nad żadną taką nazwą nie myślałem :F

Szewc zabija szewca.
02-01-2012 18:52
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
poulenc Offline
Kryzys Wieków Średnich
*****


dobroczynna [5]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 3,288
Post: #7
RE: Michaił A. Lewandowski
''Pogromca Mogołów''

Po wybuchu powstania 17 czerwca, sekretarz Związku Pisarzy
kazał rozdać w Alei Stalina ulotki, w których można
było przeczytać, że naród stracił zaufanie rządu
i mógłby je odzyskać tylko przez zdwojoną pracę.
Czy niebyłoby wszak prościej,
gdyby rząd rozwiązał naród i
wybrał drugi?
02-01-2012 19:17
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #8
RE: Michaił A. Lewandowski
Przyjęty. Krzesło może być np. "człowiek Piotrogrodu" Tongue
02-01-2012 19:24
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Zgredźmin Offline
Posting Freak
*****

Mikołaj Czapski
powoli zapominany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,801
Post: #9
RE: Michaił A. Lewandowski
POP Tongue

gen. Mikołaj Czapski - Partia Gospodarczo-Imperialna
"I staję do walki, tak jak poprzednio, z głównym złem państwa: panowaniem rozwydrzonych partyj i stronnictw nad Polską, zapominaniem o imponderabiliach, a pamiętaniem tylko o groszu i korzyści." - Józef Piłsudski

gg: 5055882
02-01-2012 19:41
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
PakaPikiPoko Offline
Pół człowiek - pół mapa
*****


gieroj syberyjskiej ofensywy [3]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,143
Post: #10
RE: Michaił A. Lewandowski
[Image: 220px-Bundesarchiv_Bild_183-R14128A,_Martin_Bormann.jpg]

Nikołaj Iwanowicz Naumow (ur. 1904 w Czelabińsku) - syn biednego pracownika fabryki. Żył w biednej rodzie o silnych patriotycznych skłonnościach. Ominął go cały zgiełk wojenny i rewolucyjny. W szkle uczył się raczej słabo. Dobre wyniki miał tylko z ćwiczeń fizycznych. Świadomość zyskiwał już w nowym republikańskim państwie Rosyjskim. Aby utrzymać swoją rodzinę zaciągnął się do wojska. W 1928 roku po śmierci matki przeprowadził się razem ze starszym bratem i siostrą do Moskwy. Zostawił tutaj swoje rodzeństwo i ruszył dalej - do Piotrogrodu. Początkowo zainteresował się ruchem nacjonal-bolszewików i dołączył do ich organizacji. W natłoku wydarzeń rzucił członkostwo uznając to za stratę czasu i dalej pracował w wojsku stopniowo awansując. Krótki romans z bolszewikami umożliwił mu w 1935 roku przyśpieszony wzrost znaczenia. W 1936 awansuje na porucznika (tzw. starlej) i w niedługim czasie później zostaje wysłany wraz z generałem Lewandowskim do Polski.

og: szukałem kogoś kto ma facjatę jak jakiś FUCKING MURDERER, niestety nie znam takich, jak ma ktoś takiego na zbyciu to poproszę Tongue

Szewc zabija szewca.
02-04-2012 12:20
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)