Post Reply 
 
Thread Rating:
Audiencja u Komarenki V '38
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #1
Audiencja u Komarenki V '38
[Image: 47326228_kaganovich_2.jpg]
Zostajesz uprzedzony, że masz godzinę - i tak dużo. Prowadzą cię do obajerowanego gabinetu Komarenki, ślęczącego nad jakimiś papierami. Kręcą się wokół niego dwie sekretarki. Co jakiś czas coś podpisuje. Komarenko wskazuje ci dłonią krzesło.
Siadajcie i mówcie, co wam leży na wątrobie, Władysławie Iwanowiczu.
(This post was last modified: 01-23-2012 14:06 by Szmer.)
01-23-2012 14:06
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
_MCK_ Offline
Bojownik
****


mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: bezpartyjny

Posts: 342
Post: #2
RE: Audiencja u Komarenki V '38
Orlikowski siada na wskazanym fotelu

Panie Komarenko chciałbym poznać pańskie zdanie na temat tego co się obecnie dzieje w Polsce oraz poznać pańskie plany na przyszłość dotyczące mojego kraju. Czy przewiduje pan wojnę z Kominternem w najbliższym czasie?
01-23-2012 18:09
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #3
RE: Audiencja u Komarenki V '38
Komarenko
W sprawie naszego stanowiska, proszę poczytać "Narodnego wiestnika" i mi głowy nie zawracać. To, co się tam u was dzieje, to ostateczna degeneracja starego systemu. Jeżeli się ten pawian Zarucki trochę pobije z komuszymi dupowłazami, to dla nas nie jest nawet takie złe. Wojna z Kominternem jest konieczna jak najszybciej. To wie każdy, kto obserwuje, co się dzieje chociażby w tej zawszonej Francji. Obecnie - do waszej wiadomości - planujemy jesień Ale tak czy inaczej najpierw trzeba uprzątnąć ten burdel u was.
(This post was last modified: 01-23-2012 19:34 by Szmer.)
01-23-2012 19:33
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
_MCK_ Offline
Bojownik
****


mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: bezpartyjny

Posts: 342
Post: #4
RE: Audiencja u Komarenki V '38
Problem w tym panie Komarenko, że Zarucki nie chce wojny z Kominternem. Prędzej jest skłonny się dogadać z Niemcami byle nie wchodzić w dalsze sojusze z Rosją. Skoro jest pan zdania, że trzeba ,,posprzątać ten bałagan" w Polsce to mogę wiedzieć jak pan chciałby to zrobić? Ja, pan Warnowicz i prawdopodobnie płk Ignatowicz jesteśmy za Polską walczącą ramię w ramię z Rosją przeciwko Kominternowi ale żeby coś takiego miało miejsce potrzebujemy waszej pomocy przy odsunięciu Zaruckiego od władzy.
01-23-2012 20:04
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #5
RE: Audiencja u Komarenki V '38
Komarenko
My to oczywiście doceniamy. Niedługo konferencja w Bukareszcie ws. rozszerzenia Paktu Antykominternowskiego będzie sprawdzianem postawy obecnego rządu polskiego. Nadal też czekamy na rezultaty rozmów ws. reorganizacji rządu. Powiem wam, że ten pawian coraz mniej mi się podoba, chociaż od dawno było wiadomo, co to za swołocz.
Ale jest jedna rzecz, Władysławie Iwanowiczu. W Polsce są coraz większe rozruchy ludowe, robotnicy i chłopi burzą się przeciwko Zaruckiemu. Z punktu widzenia wyższej strategii lepiej, żeby komuchy i Zarucki zjedli się nawzajem w walce, nu, osłabili, zanim my tam do was wejdziemy. I mnie w ogóle zastanawia, dlaczego *zmienia ton* jasna bladź, wy mi się, debile, plączecie po moich ambasadach, uciekacie do Rosji, jak was tylko pawian trochę w dupę uszczypnie, a jakoś całe wkurwienie się ludu polskiego zagospodarowali komuniści!? Do czego to podobne!? Robotnicy i chłopi chcą obalenia rządu, a ci śpią i sobie w dupach grzebią!! Przyłażą tu mi o pomoc żebrać, o czołgi, jasna bladź! Wy jesteście narodowi bolszewicy!?
01-23-2012 20:21
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
_MCK_ Offline
Bojownik
****


mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: bezpartyjny

Posts: 342
Post: #6
RE: Audiencja u Komarenki V '38
Chłopi i robotnicy się buntują bo ciągnie ich do Kominternu. A Zarucki chce zgrywać neutralnego. W Polsce tak naprawdę mało kto chce sojuszu z Rosją oprócz środowiska związanego ze mną, Warnowiczem i Ignatowiczem. Negocjacje w sprawie reorganizacji rządu spełzną na niczym bo w takim rządzie nie będzie mnie i Warnowicza czyli ludzi przychylnych Rosji. A płk. Ignatowicz to zdaje mi się, że mógłby się nawet dla świętego spokoju ułożyć z Zaruckim. Potrzebujemy waszej pomocy, panie Komarenko aby wejść do Polski głosząc chęć rozdzielenia walczących stron i zaprowadzenia porządku. A zrobiąc już ten porządek niezwłocznie rozpoczęlibyśmy przygotowania do wojny.
Uciec z Polski musiałem gdyż występować publicznie nie mogę przez propagandę Zaruckiego, moja formacja została zdelegalizowana a ochrona rozbita. Nie mam w Polsce już praktycznie żadnych środków pozwalających mi zmienić tą sytuację.
Polska idzie w kierunku neutralnej przychylności wobec Kominternu i jeśli mamy to zmienić to musimy działać.
01-23-2012 21:01
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #7
RE: Audiencja u Komarenki V '38
Komarenko
*ironicznie*
Ehe, ehe. Dziękuję za wasze opinie. Takie rzeczy to ja wiem. Macie może jakieś ciekawe informacje, materiały dla nas na ten temat?
01-24-2012 11:21
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
_MCK_ Offline
Bojownik
****


mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: bezpartyjny

Posts: 342
Post: #8
RE: Audiencja u Komarenki V '38
Wydarzenia w Polsce są wystarczającym materiałem pokazującym dyktatorskie działania Zaruckiego. Chciałbym jeszcze prosić o możliwość nadawania na falach radzieckich programu, który byłby odbierany w Polsce. W programie wygłaszałbym przemówienia i prowadził działania propagandowe.
01-24-2012 15:32
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #9
RE: Audiencja u Komarenki V '38
Komarenko
Mówił już o tym Warnowicz, ale jakoś mu się odwidziało. Zgadajcie się z nim i skontaktujcie się z naszym ministrem propagandy. Coś jeszcze?
01-24-2012 16:16
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
_MCK_ Offline
Bojownik
****


mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: bezpartyjny

Posts: 342
Post: #10
RE: Audiencja u Komarenki V '38
Cóż, to chyba wszystko. Dziękuję za poświęcony czas i całą pomoc jaka została mi udzielona przez Rosjan. Do widzenia.

Orlikowski wstaje, pozdrawia salutem Komernkę i wychodzi
01-24-2012 17:22
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)