Post Reply 
 
Thread Rating:
Front Ojczyźniany
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #1
Front Ojczyźniany
Zrobić ci forum dla FO?
01-21-2012 13:45
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #2
RE: Front Ojczyźniany
Na razie nieee, nie ma po co dublować tajnych. To byłoby już moje trzecie Big Grin Będę pisał w tym temacie.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
01-21-2012 13:48
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #3
RE: Front Ojczyźniany
Chodzi mi o jawne Big Grin
01-21-2012 13:51
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #4
RE: Front Ojczyźniany
A to można. Wink

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
01-21-2012 13:55
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #5
RE: Front Ojczyźniany
Do akceptacji (głównie chodzi mi o wypowiedź Rataja).

Quote:Front Ojczyźniany potępił nielegalną akcję PSL i podżeganie rolników przez działaczy tejże partii do poparcia ich działań. W komentarzach wygłaszanych przez członków Frontu powtarzała się dezaprobata dla niesprowokowanej akcji ludowców, którzy zdecydowali się na protest zanim jeszcze przedstawili konkretne propozycje, których realizacji żądają. Przewodniczący Frontu gen. Jan Michał Zarucki podkreślił, jak dalece awantury PSL odstają od standardów demokratycznego państwa prawa.
gen. Zarucki Wrote:Pan Krukowski i jego stronnicy popełnili wiele czynów, za które w cywilizowanych krajach powinni zostać osądzeni i skazani. W żadnym kraju demokratycznym blokady dróg, zbrojna partyzantka i współpraca z obcym mocarstwem nie jest bezkarna. Polska tych standardów demokratycznych będzie się trzymać: aresztowani działacze staną przed niezawisłymi sądami, z pełnym prawem do obrony i w razie skazania odbędą wyznaczoną karę co do joty. Nie może być równych i równiejszych, tych dla których prawo wyznacza granicę i tych, którzy tą granicę dawno przekroczyli. Niech będzie to nauczka dla wszystkich, którzy nie dojrzeli do tego, by swoje racje wprowadzać w ramach demokratycznego procesu legislacyjnego - a nie na ulicy.

Sekretarz Maciej Rataj stwierdził, że:
Rataj Wrote:Dopóki opozycja może dyskutować, składać projekty ustaw, uczestniczyć w wyborach, dopóty mimo wszystkich wad ustroju nie mamy do czynienia z totalitaryzmem na wzór kominternowski. Mimo wyraźnej woli zmian po stronie rządu, mimo gotowości reform ustrojowych jaką zadeklarował gen. Zarucki, PSL poszło na konfrontację. Nikomu ona nie służyła poza samym PSL-em, a zagroziła kryzysem żywnościowym w miastach południowej Polski. Awanturnictwo Krukowskiego jest dla mnie niezrozumiałe w kontekście tego, że po raz pierwszy od odzyskania niepodległości pojawiła się szansa na pokojowe przejście do systemu demokratycznego. Właśnie taką postawę kontestując, ja i wielu moich kolegów zdecydowaliśmy się opuścić szeregi Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
01-22-2012 21:20
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #6
RE: Front Ojczyźniany
OK.
01-23-2012 11:46
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #7
RE: Front Ojczyźniany
Z innej beczki, taki oto projekt składa Front Ojczyźniany u Sokołowicza:

Quote:
Projekt ustawy o zmianie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej

Ustawa dotyczy: przyznania Sejmowi prawa do ratyfikacji niektórych umów międzynarodowych, wprowadzenia kadencyjności i wybieralności Rady Najwyższej oraz odpowiedzialności jej członków przed Trybunałem Stanu.

Stan obecny: Najwyżsi Radcy wybierają się sami i sprawują urząd dożywotnio, odpowiadając jedynie przed Bogiem i historią.

Wprowadzane zmiany:

Art. 15 przyjmuje brzmienie:
(1) Za naruszenie Konstytucji lub ustawy, członkowie Rady Najwyższej odpowiadają przed Trybunałem Stanu.
(2) Przed Trybunałem Stanu członkowie Rady Najwyższej odpowiadają także za przestępstwa pospolite i skarbowe popełnione w czasie pełnienia urzędu.

Art. 16 przyjmuje brzmienie:
(1) Skład Rady Najwyższej jest wybierany przez Naród w wyborach powszechnych, równych, bezpośrednich i w głosowaniu tajnym.
(2) Skład Rady Najwyższej jest wybierany na siedmioletnią kadencję.
(3) Członkiem Rady Najwyższej może być wybrany obywatel polski, który najpóźniej w dniu wyborów kończy 30 lat i nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu lub trybunału Rzeczypospolitej Polskiej. Kandydata zgłasza co najmniej 150 000 obywateli polskich mających pełne prawa wyborcze.
(4) Na członków Rady Najwyższej wybranych zostaje trzech kandydatów z największą liczbą ważnie oddanych głosów.

Art. 17 przyjmuje brzmienie:
(1) Członek Rady Najwyższej przestaje sprawować urząd w przypadku, gdy zostanie uznany winnym w postępowaniu przed Trybunałem Stanu.
(2) Członka Rady Najwyższej mogą także odwołać większością bezwzględną 3/5 połączone Izby Ustawodawcze zwołane przez Marszałka Sejmu na zgodny wniosek pozostałych członków Rady Najwyższej, jeżeli członek Rady Najwyższej nie może trwale sprawować urzędu.
(3) W przypadku opróżnienia urzędu członka Rady Najwyższej, urząd przypada jednemu z pozostałych kandydatów zgodnie z prawem zgłoszonych do poprzednich wyborów, wybranemu przez Sejm większością bezwzględną 3/5.

Art. 18 - skreślony

Art. 20 - 22 - skreślone

Art. 52 przyjmuje brzmienie:
Umowy z innymi państwami dotyczące sojuszy wojskowych, zmian granic państwa lub umowy których czas obowiązywania przekracza 3 lata wymagają przed ratyfikacją zgody Sejmu wyrażonej większością względną ustawowej liczby głosów.

Art. 71 (2) przyjmuje brzmienie:
Sędziów Trybunału Stanu powołuje dożywotnio Sejm na wniosek przynajmniej 50 posłów, większością względną 2/3.

Czas wejścia w życie: de iure od razu, de facto wybory będzie można przeprowadzić po uchyleniu stanu wyjątkowego.

Zmiany są bardziej szczegółowe niż zwykle w ustawach bo chodzi o konstytucję.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
01-29-2012 21:18
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #8
RE: Front Ojczyźniany
Po głosowaniu nad konstą, posłowie FO opuszczają salę (piastowcom też bym zalecał)

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
02-04-2012 20:48
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #9
RE: Front Ojczyźniany
Jeśli nie jest to oczywiste: w każdym mieście, gdzie są oddziały Frontu lub gmachy administracji państwowej, wszelkie dokumenty - zwłaszcza personalne - w przypadku zagrożenia przejęciem przez wroga mają być niszczone.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
02-10-2012 20:09
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)