Thread Closed 
 
Thread Rating:
Pacyfikacja Jaworzna
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #1
Pacyfikacja Jaworzna
Quote:Operacja "Czerwony Rak"

Cele:
- pacyfikacja komunistycznej próby secesji Jaworzna
- schwytanie wywrotowej grupy tzw. dąbrowszczaków i ich przywódcy bądź przywódców

Siły zaangażowane:
- 26 pułk piechoty zmotoryzowanej (kolor bordowy)
- 27 pułk piechoty zmotoryzowanej (kolor granatowy)
- pociąg pancerny "Pierwszy Marszałek"
Ogółem: ok. 3500 żołnierzy

Plan akcji

Faza Przygotowawcza
- dwa bataliony 26 pułku mają zająć pozycje oznaczone bordowymi prostokątami; trzeci batalion ma zająć pozycje obronne na nasypie kolejowym wzdłuż bordowej linii
- dwa bataliony 27 pułku mają zająć pozycje oznaczone granatowymi prostokątami; trzeci batalion ma zająć pozycje obronne na wzniesieniach i nasypie kolejowym wzdłuż granatowej linii
- pociąg pancerny ma przygotować się do wjazdu na teren miasta od północy
- ustanowić punkt dowodzenia na wzniesieniu oznaczonym jako punkt 1
Faza I
- bataliony 26 i 27 pułku zajmujące pozycje na południu wykonują pozorowany atak, dochodząc nie dalej niż do linii oznaczonych rzymską cyfrą I
- równocześnie pociąg pancerny osiąga punkt 2, udzielając wsparcia atakującym
- po skupieniu uwagi przeciwnika przejść do Fazy II
Faza II
- bataliony 26 i 27 pułku zajmujące pozycje na północy wykonują atak na centrum miasta używając głównych szlaków komunikacyjnych
- bataliony zajmujące pozycje obronne przechodzą do działań wsparcia
- pociąg pancerny przejeżdża do punktu 3, wykonując atak na stację kolejową
- wykorzystując element zaskoczenia zepchnąć całkowicie przeciwnika do południowej i południowo-wschodniej części miasta, zamykając w kleszczach

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
01-08-2012 17:16
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user
Thread Closed 




User(s) browsing this thread: