Post Reply 
 
Thread Rating:
Przesłuchania - dzień 1
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #1
Przesłuchania - dzień 1
<Albrecht Cichy siedzi na specjalnym krześle na środku sali przesłuchań. Jego nogi, ręce, tułów i szyja są przywiązane skórzanymi pasami tak, by nie mógł nimi ruszać. Ma zawiązane oczy a w pomieszczeniu jest ciemno.>

Głos z ciemności:
Najuprzejmiej proszę wybaczyć, panie Cichy, że dopiero teraz mogę pana powitać w naszych skromnych progach. Czy apartament się panu podobał? Nie za zimno aby? Jedzenie smakuje?

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
(This post was last modified: 12-08-2011 22:52 by Czerwony.)
12-08-2011 22:52
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Wisznu Offline
Pierwsza Dama
*****

szpilki
mało znana [2]

Protegowany: kozaczek
Protegowany (2): baletka
Poglądy: estetyczne
Przynależność: WOMAN

Posts: 858
Post: #2
RE: Przesłuchania - dzień 1
Niestety jedzenie nie jest najlepsze. Zresztą nie przepadam za gotowanym jadłem. Wystarczyłoby mi trochę jabłek, mięta do picia i pieczone ziemniaki, ale nie jest najgorzej. Wolałbym jednak, by dieta była bezmięsna. Pokój jest wystarczający. W seminarium nie ma lepszych i jakoś mi nie było tam źle, choć nie powiem, by było w nim równie czysto.
12-08-2011 22:58
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #3
RE: Przesłuchania - dzień 1
<Z mroku dobiegają dość ciche, ale łatwo słyszalne odgłosy strugania drewna>
Głos z ciemności:

O, nie smakuje? Jaka szkoda, przykro mi jako żywo... Ale myślę, że życzenie surowych posiłków jest do zrealizowania. Wkładkę mięsną również możemy zabrać, inny z naszych gości się ucieszy. Zanim jednak udasz się, by ponownie skosztować naszej kuchni, chciałbym abyśmy trochę lepiej się poznali. Wydaje mi się, że moglibyśmy znaleźć wspólny język, a wtedy twoja wizyta u nas mogłaby przebiegać dużo przyjemniej... Ale będę bardzo, doprawdy bardzo zawiedziony jeśli się okaże, że cię źle oceniam. Widzisz, ja strasznie nie lubię zawodzić się na ludziach.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
(This post was last modified: 12-08-2011 23:07 by Czerwony.)
12-08-2011 23:07
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Wisznu Offline
Pierwsza Dama
*****

szpilki
mało znana [2]

Protegowany: kozaczek
Protegowany (2): baletka
Poglądy: estetyczne
Przynależność: WOMAN

Posts: 858
Post: #4
RE: Przesłuchania - dzień 1
Wizyta? Ciekawe określenie. Jednak skoro wizyta, trzeba się zachowywać w zgodzie z przyjętymi formami grzecznościowymi.

Witam pana moja godność Cichy! A pańska?
12-08-2011 23:11
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #5
RE: Przesłuchania - dzień 1
Głos z ciemności:
To ja tu zadaję pytania. Wiem jak się nazywasz, chociaż prawdę mówiąc niewiele mnie to obchodzi. Za to bardzo obchodzi mnie to, co masz do powiedzenia. Wyobraź sobie, twoje wiece są tak popularne, że ukazują się nawet drukiem. Nakład jest wprawdzie dość niski, ale mam ich egzemplarze, że tak powiem, z pierwszej ręki. Bardzo, bardzo ciekawa lektura. Niestety nigdy nie miałem okazji słuchać cię na żywo, ale liczę, że nadrobimy to z nawiązką. Na dobry początek powiedz mi, jacy towarzysze zajmowali się zwoływaniem ludzi na twoje czerwone przedstawienia. Interesują mnie nazwiska. Im szybciej je poznam, tym szybciej się rozstaniemy. A wierz mi, długie przebywanie w moim towarzystwie dla wielu przynosi pecha.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
(This post was last modified: 12-08-2011 23:20 by Czerwony.)
12-08-2011 23:19
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Wisznu Offline
Pierwsza Dama
*****

szpilki
mało znana [2]

Protegowany: kozaczek
Protegowany (2): baletka
Poglądy: estetyczne
Przynależność: WOMAN

Posts: 858
Post: #6
RE: Przesłuchania - dzień 1
Przykro mi, ale skoro nie wiem kim pan jest i z jakiego powodu mnie pan tutaj przetrzymuje nie mogę panu nic powiedzieć, gdyż mógłbym powiedzieć coś co może pan wykorzystać przeciw prawowitym władzom Rzeczypospolitej, a w obecnej sytuacji geopolitycznej byłoby to działanie niezgodne z racją stanu. Nie wiem czy nie jest pan przypadkiem masonem, lub komunistą knującym przeciw prawowitej władzy i myślącym, że posiadam jakieś dla pana przydatne informacje.
(This post was last modified: 12-08-2011 23:25 by Wisznu.)
12-08-2011 23:25
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #7
RE: Przesłuchania - dzień 1
<W mroku słychać stuk jakiegoś przedmiotu o blat, najprawdopodobniej stołu lub biurka. Odgłosy strugania ustają>

Dowcipniś się znalazł. Jeszcze raz pytam, po dobroci: kto ci pomagał. Imiona, nazwiska, adresy. Albo mówisz sam, albo porozmawiamy w inny, nie tak przyjemny sposób.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
12-08-2011 23:29
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Wisznu Offline
Pierwsza Dama
*****

szpilki
mało znana [2]

Protegowany: kozaczek
Protegowany (2): baletka
Poglądy: estetyczne
Przynależność: WOMAN

Posts: 858
Post: #8
RE: Przesłuchania - dzień 1
Jeśli w ciągu 48 godzin nie powie pan dlaczego zostałem aresztowany i aresztowania nie rozpatrzy sąd będę wolny. Wtedy mnie pan odwiedzi i chętnie z panem porozmawiał. Obecnie czuję się lekko skrępowany.
12-08-2011 23:31
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #9
RE: Przesłuchania - dzień 1
Głos z ciemności (wyraźnie bliżej):

<Śmiech>

Mój drogi, o tym kiedy i czy w ogóle staniesz przed sądem decyduję tutaj wyłącznie ja. A póki co zanosi się, że jeszcze długo będziemy ci udzielać gościny. Ale nie krępuj się, zupełnie mi to nie przeszkadza. Mamy czas.

<Cichy czuje, jak ktoś go łapie za mały palec u prawej dłoni. Po chwili coś ostrego i dość grubego wrzyna się głęboko pod paznokieć. Ból jest okropny.>

Nazwiska, imiona, adresy. Szybko, to może skończę na jednym palcu.

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
(This post was last modified: 12-08-2011 23:36 by Czerwony.)
12-08-2011 23:36
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Wisznu Offline
Pierwsza Dama
*****

szpilki
mało znana [2]

Protegowany: kozaczek
Protegowany (2): baletka
Poglądy: estetyczne
Przynależność: WOMAN

Posts: 858
Post: #10
RE: Przesłuchania - dzień 1
O tym decyduje Konstytucja, a zeznania wymuszane przemocą są nieważne nawet dla Świętego Oficjum. Gdy sąd na podstawie Konstytucji mnie wypuści trafi pan do więzienia na podstawie nadużycia władzy.
(This post was last modified: 12-08-2011 23:40 by Wisznu.)
12-08-2011 23:39
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: