Post Reply 
 
Thread Rating:
Nieoficjalne spotkania
_MCK_ Offline
Bojownik
****


mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: bezpartyjny

Posts: 342
Post: #1
Nieoficjalne spotkania
[Image: omstudy1.jpg]

Spotkanie zostało zaaranżowane w Hotelu Europejskim. Orlikowski oczekuje w swoim apartamencie. Siedzi przy biurku, przeglądając akta personalne.
(This post was last modified: 11-29-2011 16:10 by _MCK_.)
11-29-2011 16:09
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Zgredźmin Offline
Posting Freak
*****

Mikołaj Czapski
powoli zapominany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,801
Post: #2
RE: Nieoficjalne spotkania
Na spotkaniu pojawili się Bernard Goldstein, Izrael Lubliński-Stuczyński i Majer Bałaban. Po ich minach można było wywnioskować zdziwieni tym spotkaniem szczególnie po ostatnich wydarzeniach.

Bałaban

Szalom panie Orlikowski. W jakim celu chciał się pan spotkać?

gen. Mikołaj Czapski - Partia Gospodarczo-Imperialna
"I staję do walki, tak jak poprzednio, z głównym złem państwa: panowaniem rozwydrzonych partyj i stronnictw nad Polską, zapominaniem o imponderabiliach, a pamiętaniem tylko o groszu i korzyści." - Józef Piłsudski

gg: 5055882
(This post was last modified: 11-29-2011 16:24 by Zgredźmin.)
11-29-2011 16:24
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
_MCK_ Offline
Bojownik
****


mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: bezpartyjny

Posts: 342
Post: #3
RE: Nieoficjalne spotkania
Witam panowie. Zaprosiłem was aby omówić sytuację Żydów w Polsce oraz znaleźć rozwiązanie napiętej sytuacji w kraju.
Pomimo iż należę do Obozu Ludowo-Narodowego to jestem przede wszystkim faszystą.
Po latach spędzonych we Włoszech, myślę, że potrafię odpowiednio zdefiniować pojęcie faszyzmu i w pełni je rozumiem. Chcę faszyzmu w Polsce i chcę aby był on należycie rozumiany.
Myślicie, że faszystą jest nacjonalista lub antysemita? Dla mnie skrajny nacjonalista lub antysemita to zwyczajny śmieć, którego najlepiej zamknąć w więzieniu lub rozstrzelać.
Faszysta to osoba będąca- państwowcem. Wielbiąca państwo i pracująca na rzecz państwa. W tym państwie pełnoprawnym obywatelem jest ten, który płaci podatki i nie zakłóca porządku. To sprawia, że w tym państwie Żyd, Polak i Ukrainiec są sobie równi jeśli każdy z nich spełnia te wymogi.
Nie mam wpływu na masy i niższe warstwy OLN, które powodują antysemickie zamieszki. Nie mogę bezpośrednio wystąpić w waszej obronie na partyjnym wiecu bo zostałbym zlinczowany. Ale wiem jak zapewnić wam ochronę i powoli wpajać ideę państwa faszystowskiego całemu społeczeństwu.

Potrzebna mi jest gwardia, spełniająca funkcje policji państwowej. Wiernej idei państwa, w którym panuje porządek a obywatele niezależnie od narodowości są pod ochroną. Aby taka gwardia powstała w krótkim czasie potrzebne mi są fundusze.
I właśnie dlatego zaprosiłem panów. Potrzebuję funduszy dzięki, którym stworzę dodatkowe oddziały policji i pod pozorem pilnowania porządku wyślę je w rejony gdzie wasze sklepy, przedsiębiorstwa i fabryki są zagrożone przez motłoch uliczny.
Pod pozorem zakłócania porządku i namawiania do rozbojów, które mogą zakłócić funkcjonowaniu systemu, wyłapię antysemickich prowodyrów i ukażę ich z pełną surowością.

Zastanówcie się panowie. Jeżeli jest taka potrzeba, skonsultujcie w większym gronie. Im szybciej zaczną napływać fundusze tym szybciej skończą się problemy Żydów w Polsce.
11-29-2011 17:10
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Zgredźmin Offline
Posting Freak
*****

Mikołaj Czapski
powoli zapominany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,801
Post: #4
RE: Nieoficjalne spotkania
Goldstein

Społeczność Żydowska w Polsce zajmuje się tym samym co inne społeczności zamieszkujące Rzeczpospolitą. Pracujemy, płacimy podatki a mimo to traktuje się nas jak ludzi gorszej kategorii. Bund sam może zorganizować odpowiednią ochronę dla własności Żydowskiej jednak obawiam się że przyniesie to jeszcze większą falę prześladować i to już usankcjonowaną państwowo. Dlaczego mamy wierzyć że owa prywatna "policja" nie zostanie potraktowana w podobny sposób a konsekwencje i tak spadną na społeczność Żydowską?

Lubliński-Stuczyński

W chwili obecnej większość społeczności przenosi swoje majątki za granicę gdzie majątki te będą bezpieczne. Nie możemy też raczej wspierać inicjatyw tworzenia prywatnych "policji" kiedy od tego powinna być Policja państwowa. Wiemy skądinąd że Kościół Katolicki nie patrzy przychylnym okiem na tak ostre traktowanie Żydów. Panie Orlikowski jesteśmy takimi samymi Obywatelami kraju jak Polacy czujemy się Polakami i dla Polski pracujemy odprowadzając odpowiednie podatki na rzecz państwa aby to mogło się rozwijać. Proponuję aby zapoczątkował pan próbę zmiany stosunku ONL od przeprowadzenia odpowiedniej kampanii informacyjnej nawet we współpracy z Kościołem Katolickim która mogłaby odmienić obraz Żydów kreowany przez rząd a szczególnie przez Ministra Spraw Wewnętrznych. Uważamy że gdyby nie jego osoba to nie dochodziłoby do takich drastycznych wydarzeń.

Z chęcią więc wesprzemy pana działania gdyż jest pan jednak człowiekiem wpływowym i na wysokim stanowisku ale nie na organizowanie bojówek a na to o czym wcześniej wspomniałem.

Bałaban

Pańskie słowa napawają mnie optymizmem i myślę że jeśli uda się panu zmarginalizować wpływy obecnego szefa MSW to z pewnością uda nam się dojść do porozumienia a współpraca pana ze społecznością Żydowską będzie się rozwijać. Powiedzmy że Żydzi sami będą doprowadzać tych którzy rabują Żydowskie mienie na Policję czy w takiej sytuacji możemy liczyć na pana wstawiennictwo, mógłby się pan powoływać na praworządność i to że prawo dotyczy każdego a nie bezpośrednio na obronę Żydów.

gen. Mikołaj Czapski - Partia Gospodarczo-Imperialna
"I staję do walki, tak jak poprzednio, z głównym złem państwa: panowaniem rozwydrzonych partyj i stronnictw nad Polską, zapominaniem o imponderabiliach, a pamiętaniem tylko o groszu i korzyści." - Józef Piłsudski

gg: 5055882
11-29-2011 19:30
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
_MCK_ Offline
Bojownik
****


mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: bezpartyjny

Posts: 342
Post: #5
RE: Nieoficjalne spotkania
Panowie, moja pozycja w OLN jest uzależniona od poparcia młodych i radykalnych działaczy związanych z partią. Są oni w większości podkreślam antysemitami. Występując przeciwko nim w waszej obronie stawiam na szali całą swoją pozycję i narażam się na spadek ich poparcia. To może oznaczać dla mnie przykre konsekwencje. Ja nie zamierzam ryzykować.
Pod pozorem dbania o porządek potrzebuję dodatkowych sił i funduszy aby skutecznie was ochraniać. Dopiero wtedy mając przy sobie silną organizację będę mógł na forum partyjnym krytykować nastroje i działania antysemickie jako przyczynę rozruchów i nieporządku. Młodzi uczestniczą w rozruchach bo tak naprawdę nie mają nic innego do roboty. Jeżeli znajdzie im się zajęcie, odpowiednio opłacane zaprzestaną działalności na szkodę żydowskich przedsiębiorców.
Co do Bundu, który miałby zorganizować ochronę, odradzam tego typu działania. Nie będę tolerował tworzenia prywatnych bojówek bo takowe zorganizują sobie inne partie do walki np. z Żydami. Natomiast gwardia, o której mówię miałaby w przyszłości zastąpić policję, która wobec zamieszek jest bierna ponieważ podlega ministrowi spraw wewnętrznych. Musicie wybrać panowie. Albo wspieracie mnie w tworzeniu państwa faszystowskiego albo biernie patrzycie jak tworzy się narodowa Polska.
11-29-2011 20:28
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Zgredźmin Offline
Posting Freak
*****

Mikołaj Czapski
powoli zapominany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność:

Posts: 1,801
Post: #6
RE: Nieoficjalne spotkania
Lubliński-Stuczyński

Nie stanie pan w obronie Żydów a w obronie praworządności. Inna sprawa że powołanie "policji" do ochrony mienia Żydowskiego jest bardziej radykalnym przejawem obrony naszej społeczności niż obrona prawa i tego że winno dotyczyć każdego. Co więcej taka bojówka najpewniej wywoła podobne emocje jakie wywołała by bojówka Bundu.

Goldstein

Panie Orlikowski nasze fundusze i tak są zagrożone w większości zapewne i tak są już na zagranicznych kontach ich ponowne ściąganie będzie zapewne nierozsądne jeśli obecny MSWew postanowi zaostrzyć stosunek do Żydów.

Bałaban

Niestety muszę się zgodzić z kolegami, proszenie Żydów aby ściągnęli znowu swój zagrożony majątek do kraju jest nierozsądne i najpewniej nie znajdzie odpowiedniej aprobaty. Inną sprawą jest działanie informacyjne i na przykład propagowanie takiego wyglądu faszyzmu jaki pan przedstawił we wstępie.

gen. Mikołaj Czapski - Partia Gospodarczo-Imperialna
"I staję do walki, tak jak poprzednio, z głównym złem państwa: panowaniem rozwydrzonych partyj i stronnictw nad Polską, zapominaniem o imponderabiliach, a pamiętaniem tylko o groszu i korzyści." - Józef Piłsudski

gg: 5055882
11-30-2011 17:15
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
_MCK_ Offline
Bojownik
****


mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: bezpartyjny

Posts: 342
Post: #7
RE: Nieoficjalne spotkania
Oj panowie. Ciężko jest z wami rozmawiać. Chcecie abym bez odpowiedniego zaplecza wziął was w obronę ryzykując całą moją pozycję jaką zajmuję obecnie w partii i państwie. Tego nie zrobię.
Pozostaje mi szukać środków pochodzących z innych źródeł.
Zwrócę oczywiście ministrowi spraw wewnętrznych uwagę na waszą sytuację oraz rozpocznę kampanię informacyjną propagującą faszyzm rozumiany przeze mnie ale nie oczekujcie zbyt szybkich efektów poprawy waszej sytuacji w Rzeczpospolitej.
Rozumiem, że dla was pieniądze są bardzo ważne ale może postarajcie się dostarczyć mi pewne środki dzięki, którym zorganizuję jakoś czas części bojówkarzy OLN, którzy atakują wasze sklepy. Mówię tu o pewnych spotkaniach i imprezach na których będą im wpajał moją ideę faszyzmu i spróbuję im wybić z głowy chęć dalszych rozbojów.
Jeżeli nie macie nic do dodania to dziękuję wam za wizytę.
(This post was last modified: 11-30-2011 23:36 by _MCK_.)
11-30-2011 23:26
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
_MCK_ Offline
Bojownik
****


mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: bezpartyjny

Posts: 342
Post: #8
RE: Nieoficjalne spotkania
Orlikowski telefonuje do Bernarda Goldsteina, Izraela Lublińskiego-Stuczyńskiego i Majera Bałabana, całej trójce zapowiada:

-Panowie albo zaczniecie przesyłać pieniądze na utworzenie ochrony dla Żydów albo nie będę w stanie zapobiec możliwym konsekwencjom zamachu na ministra Warnowicza. Proszę podjąć decyzję w przeciągu trzech dni.
(This post was last modified: 12-10-2011 17:43 by _MCK_.)
12-10-2011 17:42
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
_MCK_ Offline
Bojownik
****


mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: bezpartyjny

Posts: 342
Post: #9
RE: Nieoficjalne spotkania
Chciałbym się spotkać prywatnie z Dmowskim. Mogę go np. odwiedzić w jego domu.
12-20-2011 20:31
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #10
RE: Nieoficjalne spotkania
A w jakiej sprawie?
12-22-2011 13:27
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: