Post Reply 
 
Thread Rating:
Władysław Orlikowski- młody wilk faszyzmu
_MCK_ Offline
Bojownik
****


mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: bezpartyjny

Posts: 342
Post: #1
Władysław Orlikowski- młody wilk faszyzmu
Władysław Orlikowski

Urodził się w 1911 roku w Krakowie. Jego ojciec, oficer armii Austro-Węgierskiej w obawie przed nadciągającą wojną wysyła go razem z matką do Włoch gdzie mieszka jego siostra.
Władysław we Włoszech kończy szkołę podstawową, gimnazjum i liceum.
W latach młodzieńczych zafascynował się Mussolinim. Następnie ukończywszy liceum wiąże się z ruchem faszystowskim. Następnie jako członek Millizia Volontaria per la Sicurezza Nazionale zajmuje się transportem i zaopatrzeniem w swojej jednostce. Od 1926 roku notorycznie przyjeżdżał do Polski aż w końcu powrócił na stałe razem z ciotką w 1930. Przeprowadza się do Warszawy i wstępuje do Obozu Ludowo-Narodowego. Na jednym z przyjęć organizowanych przez środowisko narodowe poznaje Seweryna Czetwertyńskiego, wysoko postawionego polityka Obozu Ludowo-Narodowego. Władysław zostaje zatrudniony w Hotelu Europejskim, którego właścicielami są Czetwertyńscy. Jest również osobistym asystentem Seweryna. Z pomocą młodego Orlikowskiego, Seweryn utrzymuje spore wpływy w środowisku młodych narodowców. W międzyczasie Władysław poznaje córkę Czetwertyńskiego, Jadwigę. Znajomość szybko przeradza się w związek, który Czetwertyński po dłuższym czasie akceptuje. W 1932 roku razem z Jadwigą wyjeżdża do Rzymu na studia prawnicze.
Oboje powracają do Polski w 1937, zafascynowani włoskim systemem państwowym.
(This post was last modified: 11-23-2011 21:26 by _MCK_.)
11-21-2011 20:53
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
bodek Offline
kill for love
*****

Hsueh-ji Jasieński-Ye
chińska kariera [5]

Protegowany: Maria Eliza Poniatowska
Protegowany (2):
Poglądy: suprematyzm radziecki
Przynależność:

Posts: 1,298
Post: #2
RE: Władysław Orlikowski- młody wilk faszyzmu
mission impossible
11-21-2011 21:56
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Ksawer Offline
Posting Freak
*****

Leopold Sakskoburggotski
cynik [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy: hetmańskie
Przynależność: Hetmanat

Posts: 948
Post: #3
RE: Władysław Orlikowski- młody wilk faszyzmu
Mam deja vu.

O, mam jeszcze.
11-21-2011 22:03
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #4
RE: Władysław Orlikowski- młody wilk faszyzmu
No więc ten.
Ogólnie ta biografia nie bardzo pasuje do postaci, która ma być jedną z najważniejszych w grze. Gość, który ma prawie czterdzieści lat z protekcją bogatego teścia. "Młody wilk faszyzmu", ta Tongue Ja bym sobie wyobrażał tego pana jako młodzieńca tuż po studiach, z głową wypchaną jakimiś dzikimi ideologiami, samozwańczego wodza gromadki podobnych mu młodocianych faszystów. A nie taki dziad proszalny.
11-21-2011 22:41
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
_MCK_ Offline
Bojownik
****


mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: bezpartyjny

Posts: 342
Post: #5
RE: Władysław Orlikowski- młody wilk faszyzmu
No to żeby był młodszy to dam datę urodzenia np. 1911. 26 lat.
Dajmy na to, że dzięki pieniądzom teścia w 1932 ponownie wyjechał do Włoch na studia. Do Polski wróci w 1937.
Też nie wiadomo jak młody szczyl nie może być jedną z ważniejszych postaci w państwie.
Poprawię biografię.
11-21-2011 23:26
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #6
RE: Władysław Orlikowski- młody wilk faszyzmu
Quote:Też nie wiadomo jak młody szczyl nie może być jedną z ważniejszych postaci w państwie.
Wyobraź sobie, że w latach 30. rządzi endecja i nagle dochodzą do głosu kręgi ONR-u. Młodzi, dynamiczni. To jest taka sytuacja.
Nadal nie rozumiem, jak imć Orlikowski zdobył sobie przywództwo młodych radykałów w OLN. Ja bym tę biografię napisał po prostu jeszcze raz, wzorując się bardziej na takich postaciach, jak Bolo Piasecki, Rossmann itd. To tak szczerze.
11-22-2011 09:08
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
_MCK_ Offline
Bojownik
****


mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: bezpartyjny

Posts: 342
Post: #7
RE: Władysław Orlikowski- młody wilk faszyzmu
Poprawiłem. Masz młodego ziomka, po studiach, który poznał od podstaw system faszystowski.
(This post was last modified: 11-22-2011 13:36 by _MCK_.)
11-22-2011 13:36
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Szmer Offline
Duch Dziejów
*******

ja
że kto!? [-1,5]

Protegowany: I. Komarenko
Protegowany (2): Chan Razmemłaj
Poglądy: chemairisme
Przynależność:

Posts: 7,858
Post: #8
RE: Władysław Orlikowski- młody wilk faszyzmu
Jeszcze jedno. Dlaczego pan Czetwertyński był taki zadowolony, że jakiś, jak żeś to określił, szczyl z Włoch z przeciętnym majątkiem zarywa do jego córeczki? Tongue
Naprawdę, zamiast tego nawiązania do poprzednich postaci lepiej byłoby wypisać wady i zalety. No chyba, że zależność od teścia ma ubarwiać grę ;>
11-22-2011 19:02
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
_MCK_ Offline
Bojownik
****


mało znany [2]

Protegowany:
Protegowany (2):
Poglądy:
Przynależność: bezpartyjny

Posts: 342
Post: #9
RE: Władysław Orlikowski- młody wilk faszyzmu
Pan Czetwertyński jako polityk narodowy powinien być raczej zadowolony z przyszłego zięcia, który tak jak on jest odpowiednio ukierunkowany politycznie.
A czy powiązania z teściem mają mieć jakieś znaczenie?
Owszem. Po pierwsze zapewnia on środki finansowe na działania zięcia a co za tym stoi to pewna zależność od teścia, kontrola rzekłbym.

Zalety: wykształcony, silny fizycznie, dobry mówca
Wady: porywczy, zależny finansowo, brutalny, nietolerancyjny.
11-22-2011 21:46
Send this user an email Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Czerwony Offline
Chichot historii
*****

Piotr Riemkinow
zapomniany siewca chaosu [3]

Protegowany: Adomas Razaitis
Protegowany (2):
Poglądy: radykalne endeckie
Przynależność:

Posts: 4,482
Post: #10
RE: Władysław Orlikowski- młody wilk faszyzmu
E, mało to bogatych nacjonalistów żeby był zadowolony z pierwszego gołodupca jaki się nawinie? Tongue

Ja będąc graczem mogę być każdym. Moje oczekiwania sprowadzają się do względnego realizmu rozgrywki - pozwalającego antycypować wydarzenia i dokonującego rozstrzygnięć na bazie oceny faktów a nie takich kryteriów jak "szarża na motocyklach świetnie wyglądałaby w filmie". Nie musi być superrealistycznie, byle bym nie był zaskakiwany zagrywkami z dupy i pozbawionymi najmniejszego sensu w realnym świecie. - Czerwony
11-22-2011 21:51
Send this user a private message Find all posts by this user Give Reputation to this user Quote this message in a reply
Post Reply 





User(s) browsing this thread: